خرید nft در تراست ولت (تمام) دانشنامه

نحوه خرید NFT در تراست ولت + مزایا و معایت

همان طور که از نام این عنوان پیداست ولت به معنای کیف پول و تراست به معنا اعتماد است و اگر بخواهیم این دو را در کنار یک دیگر قرار دهیم به معنای کیف پول معتبر است که در فضای مجازی برای خرید و فروش انواع رمز ارز ها از آن استفاده می شود. یکی از مواردی که ممکن است در تراست ولت به چشم بخورد، خرید nft در تراست ولت است. البته که بهتر است بگوییم خرید ان اف تی به همراه تراست ولت انجام می شود و کار را برای افراد بسیار راحت می کند.

  • مشاوره nft در مورد خرید nft در تراست ولت را می توانید به راحتی از ما دریافت کنید.

تراست ولت چیست؟

Trust Wallet در نوامبر 2017 توسط Viktor Radchenko راه اندازی شد و بلافاصله پایگاه کاربران زیادی پیدا کرد. بایننس Trust Wallet را در سال 2018 خریداری کرد و Eowyn Chen، معاون سابق بازاریابی بایننس، در اوایل سال 2021 به عنوان مدیرعامل شرکت کرد.

Trust Wallet به عنوان یک کیف پول رمزنگاری امن، منبع باز و غیر متمرکز عمل می کند. می توانید از Trust Wallet برای دسترسی به بیش از 20000 توکن مبتنی بر اتریوم و سازگار با EVM، 63 بلاک چین و بیش از یک میلیون دارایی رمزنگاری شده از جمله بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، BNB، BUSD و Tether (USDT) استفاده کنید. Trust Wallet اصول کلیدی خود را حفظ کرده است که هرگز به کیف پول کاربران دسترسی نداشته باشد، کلید های خصوصی را نگه دارد یا اطلاعات شخصی را درخواست کند.

Trust Wallet یک کیف پول موبایل است که به کاربران امکان دسترسی به چندین زنجیره در یک برنامه را می دهد. برخلاف کیف پول‌ های مبتنی بر مرورگر هر بلاک چین از لحظه‌ ای که برنامه را دانلود می‌ کنید قابل دسترسی است. برای شروع تراکنش ها یا تعامل با برنامه های غیرمتمرکز (DApps) نیازی به اضافه کردن جزئیات خاص یک بلاک چین نیست.

هم چنین می‌ توانید توکن‌ های غیر قابل تعویض اتریوم و BNB (زنجیره هوشمند بایننس سابق) را در برنامه ذخیره کنید و هنر مرتبط با آن‌ ها را مشاهده کنید. یکی دیگر از ویژگی های کلیدی برای کاربران Trust Wallet مرورگر داخلی DApp آن است. در ادامه بیشتر به اطلاعاتی مبتنی بر خرید nft در تراست ولت می پردازیم.

nft چیست؟

NFT مخفف “non-fungible token” است اما واقعا معنی nft آن چیست؟ NFT ها به عنوان دارایی های دیجیتال منحصر به فرد شناخته می شوند و در صنایع مختلفی از هنر دیجیتال و املاک مجازی گرفته تا کلکسیون، بازی و غیره وجود دارند.

اساسا هر نوع رسانه ای را می توان به NFT تبدیل کرد مانند هنر، کارت های تجاری، میم ها، گیف ها، کلیپ های ویدیویی، کلیپ های صوتی، توییت ها حتی همین مطلب را می توانید به ان اف تی تبدیل کنید. پس از توکن سازی می توان این دارایی ها را با توجه به کاربردهای nft با استفاده از ارز دیجیتال خرید، فروخت و معامله کرد.

Fungibility اساسا به معنای قابل تعویض است. هر دو واحدی که بتوان به طور مساوی تعویض کرد، قابل تعویض است. به عنوان مثال یک اسکناس 5 هزار تومانی قابل تعویض است زیرا دو اسکناس 5 هزار تومانی جداگانه دارای ارزش یکسانی هستند.

از سوی دیگر بیایید به دو تصویر از مجموعه کریپتوپانک نگاه کنیم. افراد ممکن است همان را به دنیای بیرون ارائه دهند اما قطعا قابل تعویض نیستند. حتی اگر آن ها تقریبا یکسان به نظر برسند، عوامل متمایز کننده ای وجود دارد که آن ها را از هم متمایز می کند.

NFT یک گواهی دیجیتال است که نشان دهنده یک دارایی منحصر به فرد است. حتی اگر دو دارایی یکسان به نظر برسند، ابرداده روی توکن غیرقابل تعویض مهر اعتباری را ارائه می دهد که به ما امکان می دهد آن ها را از هم جدا کنیم.

آیا خرید nft در تراست ولت ممکن است؟

به صورت کلی باید به شما عزیزان بگوییم که تراست ولت اساسا یک کیف پول دیجیتال است و خرید nft در تراست ولت ممکن نیست. یعنی شما نمی توانید به صورت مستقیم از طریق این کیف پول دیجیتال اقدام به خریداری کردن nft کنید.

شما ابتدا باید از طریق صرافی های معتبر اقدام به خریداری کردن اتریوم کنید و اتریوم را در تراست ولت خود ذخیره کنید. حال با اتصال این کیف پول به انواع بازار های مخصوص به خرید ان اف تی اقدام به خریداری کردن ان اف تی ها کنید. پس تراست ولت زمینه خریداری کردن محصول شما نمی شود، بلکه پل ارتباطی شما برای خرید nft می شود.

آموزش کامل خرید nft در تراست ولت

آموزش کامل خرید nft در تراست ولت

همان طور که اشاره کردیم برای خرید ان اف تی می توانید از انواع سایت های معتبر مخصوص به خرید و فروش ان اف تی مانند مارکت پلیس nft استفاده کنید اما خرید nft در تراست ولت غیر ممکن است و شما باید برای خرید ان اف تی از طریق تراست ولت احتیاج دارید تا اتریوم را خریداری کنید و سپس تراست ولت خود را به فروشگاهی متصل کنید که آن را قبول دارد. برای مشاهده کردن آمورش کامل خرید اتریوم و ذخیره آن در تراست ولت می توانید از آموش های ویدیویی و یا تصویری موجود در انواع سایت های معتبر مانند یوتیوب استفاده کنید.

آیا کاربران ایرانی هم می توانند از طریق تراست ولت nft خریداری کنند؟

کاربران ایرانی می توانند به راحتی اقدام به استفاده از تراست ولت کنند. شما به عنوان یک شهروند ایرانی می توانید به راحتی با استفاده از تراست ولت اتریوم های خود را ذخیره کنید و سپس با استفاده از اتریوم هایی که در تراست ولت شما است وارد سایت های معتبر خرید و فروش ان اف تی شوید و سپس اقدام به خریداری کردن nft ها کنید.

کارمزد خرید ان اف تی در این کیف پول چقدر است؟

کارمزد خرید ان اف تی در این کیف پول چقدر است؟

هنگامی که اتریوم را در کیف پول Trust خود نگه می‌ دارید برای اعتبارسنجی دو بلوک رمزنگاری، هزینه کارمزد و یا به اصطلاح gas fee دریافت می‌ شود. این تضمین می کند که تراکنش کامل شده است و ماینر ها می توانند شبکه ای از شبکه های محاسباتی را اجرا کنند.

البته اگر بخواهیم به صورت اختصاصی تر به این موضوع بپردازیم باید بگوییم اساسا تراست ولت هیچ کارمزدی از کاربر خود دریافت نمی کند و هزینه های پنهانی در انتهای آن وجود دارد که به صورت کلی به تمامی آن ها کارمزد می گویند.

برای خرید ان اف تی در این کیف پول به چه چیز هایی نیاز است؟

برای خریداری کردن اتریوم و سپس استفاده کردن از اتریوم موجود در تراست ولت برای خریداری کردن ان اف تی نیازمند به ساخت اکانت در سایت مخصوص به خرید و فروش ان اف تی و هم چنین ساخت اکانت مخصوص به خود در تراست ولت هستید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که خرید nft در تراست ولت ممکن نیست اما خرید اتریوم و نگهداری آن در تراست ولت امکان پذیر است. برای تمامی این موارد نیازمند به ایمیل و وی پی ان vip هستید. به هیچ عنوان از انواع وی پی ان های موجود در سایت های مختلف که بر روی تلفن همراه و یا ویندوز نصب می شوند استفاده نکنید زیرا بستر ایمنی را برای شما به وجود نمی آورند.

خرید nft در تراست والت چه مزایایی دارد؟

استفاده از تراست ولت و یا خرید nft در تراست ولت مانند ویژگی های nft مزایای بسیاری دارد. برخی از افراد اشاره دارند که بهتر است تمامی افرادی که در زمینه رمز ارز ها و ان اف تی فعالیت دارند از طریق تراست ولت تراکنش های خود را انجام دهند.

اولین مزیت استفاده کردن از آن این است که استفاده از Trust Wallet کاملا رایگان است. برای دانلود برنامه نیازی به پرداخت هزینه ندارید و هیچ هزینه پنهانی در داخل آن وجود ندارد. به طور طبیعی مانند هر محصول بلاک چین شما باید کارمزد تراکنش‌ های شبکه و کارمزد های مشابه را بپردازید اما تیم Trust Wallet هر کاری که می‌ تواند انجام می‌ دهد تا کارمزد ها را برای شما به حداقل برساند.

مزیت بعدی اما این است که داشتن انبوه کیف پول های مختلف یک سردرد است. داشتن همه چیز در یک مکان آسان تر است. Trust Wallet از بیش از 40 بلاک چین پشتیبانی می کند به این معنی که صد ها هزار ارز دیجیتال و توکن پشتیبانی می شود.

در آخر نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که Trust Wallet یک کیف پول غیر متمرکز است که به این معنی است که کلید های خصوصی خود را کنترل می کنید و در نهایت آزادی کاملی نسبت به رمزنگاری خود دارید. مهم تر از آن هیچکس جز شما نمی تواند به رمز ارز شما دسترسی داشته باشد. Trust Wallet نمی تواند رمز ارز شما را جابجا کند. در واقع Trust Wallet حتی نمی‌ تواند ببیند که چه مقدار ارز دیجیتال با آن ذخیره کرده‌ اید.

آیا می توان از طریق این کیف پول ان اف تی را به فروش رساند؟

آیا می توان از طریق این کیف پول ان اف تی را به فروش رساند؟

فروش ان اف تی ها تنها از طریق بازارهای nft و سایت های معتبر مخصوص به فروش nft مانند opensea انجام می شود و تراست ولت برای شما زمینه ای را فراهم می کند تا اتریوم دریافت شده از فروش ان اف تی خود را در آن ذخیره کنید.

پس تراست ولت به بیانی دیگر می تواند فروش ان اف تی شما به پایان برساند. در واقع اگر کیف پولی مانند تراست ولت را برای خود نداشته باشید، هیچ زمان نمی توانید ان اف تی های خود را به فروش برسانید زیرا اتریوم های به دست آمده فضایی برای نشست ندارند.

در پایان باید گفت که در مقاله بسیار در مورد nft صحبت شد و اگر این موارد توجه شما را جلب کرده اند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات Nft و بلاک چین و آینده nft را مطالعه فرمایید.

سوالات متداول

آیا خرید nft در تراست ولت ممکن است؟

خرید ان اف تی در تراست ولت ممکن نیست و تراست ولت تنها از اتریوم به دست آمده نگهداری می کند.

مهم ترین مزیت استفاده از تراست ولت چیست؟

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از تراست ولت تمامی مراحل رایگان آن است.

خرید nft در تراست ولت چه موقع انجام می شود؟

در هر زمان می توانید اتریوم به دست آمده از فروش و یا خرید ان اف تی را در تراست ولت ذخیره کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها