آموزش nft

ویژگی های nft که آن را ارزشمند می کند

  • توسط apeman
  • 10 دقیقه

زمانی که صحبت از NFT ها شود، در ذهن شما محصولی شکل می گیرد که به شکل یک تصویر و یا یک ویدیو است. اما باید بدانید که به صورت تک، یک توکن nft دارای ویژگی های بسیار زیادی است که شما می توانید از این ویژگی ها سود بسیاری را کسب کنید. تمامی این ویژگی ها در کنار یک دیگر باعث شده اند تا توکن nft بتوانند به عنوان یکی از بهترین و گران ترین محصولات بلاکچین تبدیل شوند. با در نظر گرفتن ویژگی های nft می توانید به راحتی در این زمینه شروع به فعالیت کنید. همراه سایت تخصصی nft باشید.

ان اف تی چیست؟

ان اف تی چیست؟

توکن‌ های غیر قابل تعویض (NFT) همه جا هستند. به‌ عنوان جدید ترین چیز در جمع‌ آوری و سرمایه‌ گذاری تبلیغ می‌ شوند و تولید کنندگان محتوا، افراد مشهور و هنرمندان میلیون‌ ها دلار از فروش NFT‌ های خود کسب می‌ کنند. طبق گزارش بلومبرگ، کل اندازه بازار NFT در سال ۲۰۲۱ از ۴۰ میلیارد دلار گذشت. برخی از کلکسیونر های برجسته‌ تر عبارت اند از جاستین بیبر، کوین هارت، پاریس هیلتون، و افراد مشهور دیگری که NFT های Bored Ape Yacht Club (BAYC) را خریداری کردند. با این حال، NFT ها بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، می توانند تعاریف مختلفی داشته باشند. برخی از مردم آن ها را یک مجموعه هنری می دانند. دیگران اظهار می کنند که یک قرارداد هوشمند هستند، در حالی که دیگران ممکن است از نحوه کار آن ها مطمئن نباشند. به صورت کلی nft یک توکن غیر قابل تعویض است که در بستر بلاکچین قرار دارد و می تواند هر چیزی باشد مانند یه تصویر یا یک قطعه موزیک یا حتی یک توییت!

مهم ترین ویژگی های مثبت nft چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، nft ها دارای انواع ویژگی هستند و دقیقا همان ویژگی ها باعث خاص بودن و پر طرفدار بودن این توکن های غیر قابل تعویض است. در این قسمت به مهم ترین ویژگی های nft که جزء ویژگی های مثبت او قرار می گیرد می پردازیم.

نادر بودن

یکی از ویژگی های مثبت ان اف تی ها، نادر بودن آن ها است‌. به این صورت که شما نمی توانید یک ان اف تی را عینا شبیه به هم مشاهده کنید. هر یک از nft های موجود در بازار های مختلف با یک دیگر متفاوت هستند و همین تفاوت باعث می شود تا کپی کردن در زمینه nft به حداقل برسد.

غیر قابل تقسیم بودن

زمانی که شما در زمینه رمز ارز ها به فعالیت می پردازید به راحتی می توانید آن ها را تقسیم کنید. یعنی می توانید از یک بیت کوین تنها یک صدم آن را از آن خود کنید. اما در زمینه ان اف تی این موضوع وجود ندارد و شما زمانی که اقدام به خریداری کردن آن می کنید در واقع تمامی یک nft را از آن خود کرده اید که می توان گف یکی از مهم ترین ویژگی های nft همین موصوع است، این که شما تنها مالک یک nft هستید و فرد دیگری در این زمینه شریک نمی باشد.

منحصر به فرد بودن

تا به امروز هیچ موردی در زمینه بلاک چین وجود نداشته است که تا به این اندازه دارای ویژگی مثبت باشد و همین موضوع ویژگی منحصر به فرد بودن nft ها را نشان می دهد. یک nft غیر قابل تقسیم است، نادر است و هم چنین یک محصول منحصر به فرد است. پس شما می توانید با خریداری کردن آن در واقعا به نوعی یک گنج امروزی را برای خود داشته باشید.

ویژگی های منفی nft ها چیست؟

سرقت آثار هنری یک مشکل رو به رشد در مورد NFT ها است. در چند ماه گذشته، خبر هایی از هنرمندانی که آثار خود را در بازار های آنلاین کشف کرده‌ اند، منتشر شده است، جایی که بدون رضایت آن ها به عنوان NFT فروخته می‌ شوند. پس اولین ویژگی منفی nft ها، کپی رایت آثار هنرمندان دیگر است. ویژگی منفی دیگری که در زمینه nft ها ارائه می شود، تاثیر در زمینه مشکلا زیست محیطی است. مشکل این است که برق مورد نیاز برای استخراج بیت کوین و اتریوم بسیار زیاد است. یک اثر هنری که به‌ عنوان NFT فروخته می‌ شود، حداقل معادل دو هفته مصرف انرژی خانگی را در یک معامله افزایش می‌ دهد. پس مصرف برق برای استخراج اتریوم و خرید یک nft می تواند یک جنبه منفی جهانی آن باشد. ویژگی منفی دیگر nft ها، خاصیت هرمی بودن آن ها است. جنبه “هرمی” سیستم NFT به این معنی است که برای هنرمندان نوظهور بالا رفتن از نردبان بسیار سخت است. بسیاری از هنرمندان برای فروش آثار خود با مشکل مواجه می شوند. افرادی که در این زمینه قدیمی هستند تمامی خریداران را سمت خود جذب می کنند و هنرمندان تازه کار آنقدر که باید دیده نمی شوند.

چرا nft ها با ارزش هستند؟

چرا nft ها با ارزش هستند؟

اگر تا به این قسمت از مطلب را به صورت دقیقا مطالعه کرده باشید، در قسمت ویژگی های مثبت nft ما این موضوع را برای شما ارائه دادیم که یک ان اف تی به دلیل نادر بودن، غیر قابل تقسیم بودن و هم چنین منحصر به فرد بودن بسیار با ارزش است. حال این موضوع را در قالب یک مثال به شما عزیزان ارائه می دهیم. فرض کنید برای صرف یک غذا به یک رستوران مجلل رفته و از آن ها می خواهید تا غذایی را برای شما سرو کنند که تا به امروز در این رستوران وجود نداشته است. این غذا برای شما به این دلیل با ارزش می شود چون فردی دیگر آن را ندارد و تنها شما می توانید آن را برای خود داشته باشید و هم چنین در تمامی جهان نظیر آن وجود ندارد و یک غذای تازه و منحصر به فرد است. Nft ها نیز دقیقا به همین شکل عمل کرده و با ارزش می شوند، زیرا زمانی که شما یکی از آن ها را داشته باشید، هیچ فرد دیگری آن را ندارد.

کدام ویژگی ها در تعیین قیمت nft ها نقش دارند؟

در زمینه تعیین قیمت های nft ویژگی های وسیعی وجود دارد که تاثیر مستقیم بر روی قیمت دارد. قطعا تا به امروز چندین بار مشاهده کرده اید که افراد به یک باره برای خرید یک ان اف تی سر و دست می شکنند و اگر دلیل این کار را از آن ها بپرسید حتی دلیل قانع کننده ای نداشته باشند! همین افراد اولین گزینه برای تعیین قیمت ان اف تی ها هستند. هجوم افراد برای خرید یک ان اف تی می تواند قیمت آن را چندین برابر از قیمت اولیه افزایش دهد موضوع بعدی زمانی است که nft در کالکشن یکی از افراد مشهور جای می گیرد. این دسته از ان اف تی از همان ابتدا قیمت بسیار بالایی را برای خود دارند و با هربار خریداری شدن توسط دیگر افراد قیمت بیشتری را از آن خود می کنند.

مهم ترین مزیت های ان اف تی چیست؟

مهم ترین مزیت های ان اف تی چیست؟

در زمینه استفاده از nft ها باید به شما عزیزان بگوییم که مزیت های بسیاری وجود دارد که برای شما می تواند بهترین کاربرد ها را داشته باشد. در این قسمت به تعدادی از انواع مزیت های استفاده از nft می پردازیم.

عامل نادر بودن

یکی از مزایای اساسی NFT ها در همین نام است: آن ها غیر قابل تعویض هستند، به این معنی که هر یک کاملا منحصر به فرد است. این بدان معناست که مالکیت NFT به شما امکان دسترسی به یک مورد کمیاب را می دهد که هیچ کس دیگری نمی تواند آن را کپی کند.

مزایایی برای هنرمندان

اگر خالقی بخواهد از هنر دیجیتال خود درآمد کسب کند، معمولا به کسی نیاز دارد که به او کمک کند، یک نماینده یا مدیری که بتواند کار را وارد بازار کند و به ترویج آن کمک کند. استفاده از NFT به بازگرداندن قدرت به دست خود هنرمندان کمک کرده است، و این کار را برای افراد آسان تر می کند تا آثار خود را بدون نیاز به کمک واسطه به بازار عرضه کنند.

یک معامله خوب برای سرمایه گذاران

جای تعجب نیست که سازندگان محتوای دیجیتال عاشق NFT هستند، اما مزایای زیادی نیز در سمت خریدار وجود دارد. خرید یک توکن غیر قابل تعویض به این معنی است که شما صاحب یک کالای کاملا منحصر به فرد می شوید، سطحی از انحصار که کمتر بازار دیگری می تواند ارائه دهد. این باعث می‌شود که آن‌ ها بهترین کالای کلکسیونر باشند و طرفداران رمزارز برای به دست آوردن توکن‌ های خاص کمیاب یا مطلوب بسیار تلاش می‌ کنند.

کاربرد nft ها چیست؟

ان اف تی ها کاربرد ها و ویژگی های بسیار زیادی دارند که سطح وسیعی را اشغال کرده و باعث شده تا هر فردی که قصد دارد در این زمینه فعالیت کند، به راحتی بتواند وارد حوزه nft ها شود. در ابتدا، اولین کاربرد ان اف تی ها در زمینه هنر است. در واقع می توان گفت اولین چیزی که از nft به افراد ارائه می شود، یک اثر هنری است که گاه می تواند یک تصویر سه بعدی و گاهی می تواند یک تصویر پیکسلی باشد‌. دومین کاربرد ان اف تی ها این است که شما می توانید اقلام دنیای واقعی را توکن سازی کنید. ینی شما هر چیزی را که به نظرتان جالب است را می توانید در قالب nft برای فروش عرضه کنید‌. مور بعدی، هویت های دیجیتال است. شناسه های غیرمتمرکز یا DID از رایج ترین کاربردهای NFT هستند. افراد، سازمان‌ ها و هر نهاد دیگری می‌ توانند هویت خود را تثبیت کنند و از طریق معاملات web3 خود از طریق استفاده از NFT از تقلب جلوگیری کنند.

بهترین توکن های nft کدامند؟

در بین توکن هایی که در بازار وجود دارند، انواع توکن های مختلفی هستند که به عنوان بهترین ها نامیده می شوند و قیمت بسیار بالایی را برای خود دارند. نام این دسته از ان اف تی ها عبارت اند از Lucky Block NFTs، Girls, Robots, Dragons، Bored Ape Yacht Club، CryptoPunks، Pudgy Penguins،Decentraland و Doodles. می توانید با جست و جو نام آن ها در گوگل قسمت تصاویر، این دسته از ان اف تی ها را مشاهده کنید.

چگونه nft خریداری کنیم؟

برای خریداری کردن nft ها، احتیاج به رمز ارز اتریوم دارید. پس از این که رمز ارز اتریوم را خریداری کردید، به سراغ انواع بازارها ی مختلف فروش nft می روید و سپس از این طریق ان اف تی مورد نظر خود را خریداری می کنید. قبل از خریداری کردن ان اف تی مورد نظر خود باید کیف پول دیجیتال خود را با بازار که به اصطلاح market place نام دارد متصل کنید.

آیا nft ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

آیا nft ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

بهترین روش برای سرمایه گذاری سودمند، سرمایه گذاری در زمینه nft ها است. ان اف تی ای را که فکر می کند پتانسیل بالا رفتن قیمت را در خود دارد، انتخاب کنید و سپس با سرمایه گذاری بر روی آن، سود خود را چندین برابر افزایش دهید.

سوالات متداول

ویژگی های nft چیست؟

ان اف تی ها دارای انواع ویژگی های مثبت و منفی بسیاری هستند که یکی از ویژگی های مثبت، منحصر به فرد بودن آن ها است.

آیا این دسته از توکن ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

یکی از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری می توانند این دسته از توکن ها باشند.

ویژگی های nft می توانند تغییر کنند؟

هیچ گونه تغییر در زمینه ویژگی های ان اف تی به وجود نمی آید.

5/5 - (2 امتیاز)
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

2 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها