Nft و بلاک چین دانشنامه

ارتباط Nft و بلاک چین و ویژگی های آن

 • توسط apeman
 • 9 دقیقه

رابطه nft و بلاک چین چگونه است؟ و چه ارتباطی باهم دارند؟ در این مقاله قصد بر این است تا به صورت حرفه ای راجب این مورد صحبت کرده و شما را با دنیای nft و بلاک چین آشنا کنیم. پس در نتیجه در ادامه همراه تیم تخصصی ما باشید تا با این موارد آشنا شوید.

همه چیز در مورد nft و بلاک چین

همه چیز در مورد nft و بلاک چین

خب در ابتدا بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر nft و بلاک چین و دیدگاهی راجب این دو پیدا کنیم. در ابتدا نگاهی خواهیم داشت بر nft و به طور تخصصی با آن آشنا خواهیم شد. معمولا از nft تحت عنوان توکن های غیرقابل معاوضه نیز یاد می شود که از ان به عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی نیز یاد می شود و برای یک دارایی دیجیتالی استفاده می شود که بتوان آن را به nft تبديل کرد.

در حقیقت نیز از nft می توان به‌عنوان یک قرارداد هوشمند نیز یاد کرد که توسط پلتفرم های اوپن سورس هر کسی می تواند آن را دانلود کند و سپس پس از تنظیم آن را برای ایمن سازی به صورت دیجیتالی استفاده نماید. حال در ادامه می توان آن را نوشت و پس از نوشتن آن را ذخیره سازی کرد و یا این که به طور دائم به صورت یک رمز در شبکه بلاک چین مانند شبکه بلاک چین اتریوم منتشر نمود.

توکن های غیرقابل معاوضه یا همان nft ها دارای انواع گوناگونی هستند و در عرصه های مختلفی دارای کاربرد بوده و از این می توان به انواع آن یعنی عکس ها، فیلم ها، گیف ها و حتی توییت ها اشاره کرد. در ادامه لازم به ذکر است که بگوییم هر دارایی دیجیتالی با توجه به خواست سازنده خود این قابلیت را دارد تا به nft تبديل شود.

در ادامه لازم به ذکر است که بدانید nft ها ارزهای دیجیتال نبوده و دارای ماهیتی متفاوت هستند زیرا هر nft منحصر بفرد و تک بوده و هر دو nft مشابه دقیقا یک nft نیستند و باهم دارای تفاوت بوده و به همین دلیل ان اف تی ها دارای ارزش و قیمتی بوده هستند زیرا هر چیزی که کمیاب و تک باشد ارزش بالایی پیدا می کند. حال که دیدگاهی نسبت به nft پیدا کردید به معرفی بلاک چین خواهیم پرداخت.

در یک کلام می توان گفت که بلاک چین انقلاب عظیمی را در این عرصه بوجود آورده است و نام خود را در دنیای دیجیتال درخشان کرده است. در یک تعریف ساده و آسان می توان گفت که بلاک چین یک سیستم ثبت و گزارش اطلاعات است که این عمل با سایر شبکه ها یک تفاوت دارد که این تفاوت این است که اطلاعات در بین تمام اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود و بدین طریق تمام اعضای شبکه دارای اطلاعات بوده و بدین طریق امنیت داده ها حفظ می شود و اعمالی مانند حذف و یا تغییر داده ها از بین می رود.

لازم به ذکر است که بدانید هر نوع اطلاعاتی می تواند در بلاک چین ثبت شود و این اطلاعات در بلوک ها به صورت زنجیره ای ذخیره شده که در نهایت بلاک چین را تشکیل می دهند. در حالت کلی بلاک چین دارای کاربرد بسیاری در دنیای وب است و بسیاری بدین سمت کشیده اند تا از این سیستم استفاده کنند.

رابطه nft و بلاک چین چگونه است؟

رابطه nft و بلاک چین چگونه است؟

حال که با بحث های مرتبط آشنا شدید بهتر است تا به بحث اصلی پرداخته و به رابطه nft و بلاک چین نگاهی بیندازیم که در همین راستا می توان گفت که بلاک چین های زیادی وجود ندارد که می توان از آنان برای حوزه nft استفاده نمود و درادامه انتخاب یک بلاک چین مناسب برای nft از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید با دیری وسیع برای این کار اقدام کرد.

در همین راستا می توان گفت که معیار های زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت و برای انتخاب و اقدامات سرمایه گذاری در این زمینه اقدام کرد که از این وارد می توان به معیار های زیر اشاره کرد:

 • هزینه تراکنش
 • سرعت تراکنش
 • کارایی قرارداد هوشمند
 • مکانیسم اجماع
 • و …

در ادامه به طور جامع تر راجب هرکدام صحبت خواهد شد که بدین وسیله با آنان به صورت تخصصی تر آشنا شوید.

سرعت تراکنش

در این راستا می توان گفت که سرعت تراکنش در موفقیت بلاک چین تأثیر بالایی داشته و بدین طریق در موفقیت nft نیز تأثیر بالایی خواهد داشت. هر چه که سرعت تراکنش بالاتر باشد تراکنش ها بسیار بیشتر انجام شده و بدین شیوه در یک ثانیه تراکنش های بیشتری انجام خواهد شد و حتما متوجه شدید که این موضوع دارای اهمیت بالایی بوده و می توان توسط سرعت تراکنش بالا به اهداف مهم دیگری رسید.

در ادامه بهتر است که بدانید سرعت تراکنش بر روی هزینه تراکنش دارای تأثیر مستقیمی بوده و اگر یک شبکه بلاک چین دارای توان عملیاتی اند‌کی باشد، کاربران شبکه مجبور هستند تا فی بالاتری را برای استخراج کننده ها پرداخت کنند و دلیل این کار این است که تراکنش آن ها در اولویت قرار بگیرند.

هزینه تراکنش

از دیگر معیار ها می توان به هزینه تراکنش اشاره کرد که در همین راستا می توان گفت تمام nft ها دارای قیمت بالا نبوده و بسیاری دارای قیمت مقرون به صرف هستند که از این بین می توان به محصولات و آیتم ها و اقلام درون بازی اشاره کرد که کاربران عادی نیز می توانند در یک قیمت مقرون به صرفه آنان را خریداری کنند.

کارآمد بودن قرارداد هوشمند

از معیار های دیگر می توان به قرارداد های هوشمند اشاره کرد که در همین راستا می توان گفت همه پلتفرم های مبتنی بر nft به قرارداد های هوشمند متکی هستند که مسئول تعیین شرایط معامله بین فرد خریدار و فرد فروشنده هستند.

در ادامه می توان گفت که قرارداد های هوشمندی که به خوبی ایجاد شده اند می توانند امینت پلتفرم را به خوبی تامین کنند. همین مورد نیز باعث شده است تا اهمیت بلاک چین در موارد پیرامون آن دو چندان شود.

مکانیسم اجماع

به طور کلی ممکن است تا بلاک چین مورد حمله قرار گیرد و مکانیسم استفاده شده در آن قطعا تاثیری بر امنیت آن خواهد داشت و این مورد یکی از معیارهای برتر آن‌ است‌. حال با معیار های برتر آشنا شدید در ادامه به مطالب تکمیلی تر در رابطه با nft و بلاک چین خواهیم پرداخت.

عملکرد nft و بلاک چین اتریوم

عملکرد nft و بلاک چین اتریوم

حال در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشيم بر این موضوع و بدانیم که رابطه بلاک چین اتریوم با nft چگونه بوده و مزایای آن چیست؟ این بلاک چین در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد و در راستای میزبانی از هر پروژه nft قرار دارد و در حال حاضر نیز از پر استفاده ترین شبکه ها برای nft به شمار می آید.

می توان به جرات گفت که این شبکه دارای حرفه ای ترین توسعه دهندگان در این زمینه بوده و همین مسئله باعث شده است تا این شبکه دارای اهمیتی دو چندان بشود. از دیگر مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع باگ ها
 • رفع مشکلات موجود
 • پیاده سازی خصوصیت های پیشرفته به صورت کارآمد و منظم
 • و …

در ادامه لازم به ذکر است که‌ بدانید شبکه اتریوم اسناد فنی بسیاری را در اختیار کاربران قرار داده است که این کار کمک بسیاری می کند تا توسعه دهندگان در راه ساخت برنامه غیر متمرکز یا قراردادهای هوشمند بسیار بهتر عمل کنند.

عملکرد nft و بلاک چین باینس اسمارت چین

حال در ادامه بهتر است تا بدین موضوع پرداخته و بدانیم این عملکرد این دو در قبال هم چگونه است که در همین راستا می توان گفت این بلاک چین، بلاک چینی است که به طور هماهنگ با بایننس چین در حال فعالیت بوده که با این وجود در مقایسه با زنجیره بایننس، بایننس اسمارت چین از عملکرد متفاوتی به صورت مبتنی بر قرارداد هوشمند پیشرفته برخوردار بوده که بخاطر سازگاری بالا با ماشین مجازی اتریوم مهیا شده است.

عملکرد nft و بلاک چین کاردانو

حال در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این موضوع تا بدانیم عملکرد این شبکه بلاک چین در قبال nft چگونه است که در همین راستا می توان گفت این بلاک چین توسط بنیان گذار اتریوم ساخته شده و سپس نیز راه اندازی شده است.

این بلاک چین تقویت شده است و یکی از اهداف آن این است که معاملات را توسط ارز بومی خود در محیطی عالی و راحت انجام دهد. این محیط در اختیار کاربران قرار داده می شود تا بدین وسیله عملیات را بسیار قدرتمند تر و راحت تر انجام دهند.

در ادامه نیز می توان گفت که موفق ترین پروژه های nft در بستر بلاک چین کاردانو صورت گرفته اند و بدین طریق پروژه های nft در بستر این بلاک چین دارای آینده ای روشن خواهند زیرا بلاک چین کاردانو از بهترین بلاک چین های موجود در دنیای دیجیتالی است. در انتها مطالعه مقاله مهم ترین کاربردهای nft پیشنهاد می شود.

سوالات متداول

رابطه nft و بلاک چین آینده دار خواهد بود؟

بله طبق آمار موجود رابطه nft و بلاک چین دارای آینده ای امیدوار کننده نیز است.

ان اف تی در کدام بلاک چین ها فعال است؟

از بین بلاک چین ها می توان به اتریوم کاردانو و بایننس اسمارت چین اشاره کرد.

کدام بلاک چین بهتر در این زمینه عمل کرده است؟

می توان گفت که بلاک چین کاردانو در این زمینه بهتر عمل کرده است.

5/5 - (1 امتیاز)
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها