کاربردهای nft آموزش nft

مهم ترین کاربردهای nft به زبان ساده

  • توسط apeman
  • 9 دقیقه

nft دارای انواع کاربرد های بسیار مختلفی است که هر کدام در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. شاید شما تنها فکر کنید که ان اف تی ها در زمینه هنر و تصویر کاربرد دارند، اما این گونه نیست. در هر زمینه ای که فکرش را بکنید، nft دیده می شود و کاربرد های nft تنها مختص به هنر و یا تصویر نمی شود. شاید همیت موضوع است که باعث می شود بسیاری از افراد بتوانند وارد این عرصه شده و به خوبی در این زمینه بدرخشند. همراه سایت تخصصی nft باشید.

مهمترین کاربردهای nft در چه زمینه هایی است؟

مهمترین کاربردهای nft در چه زمینه هایی است؟

توکن‌ های غیرقابل تعویض (NFT) یک فناوری نوظهور هستند که در حال حاضر بیشتر برای تجارت آثار هنری و شخصیت‌ های بازی کاربرد دارند. اما کاربرد های مهم دیگر نیز در خود دارند که می توان به مورد اعتماد بودن محصول اشاره کرد. از آنجایی که NFT ها حاوی کد با مجموعه ای منحصر به فرد از اطلاعات هستند، می توان از آن ها برای توکن کردن اسنادی مانند مدارک تحصیلی، گواهی های تحصیلی، مجوز ها و سایر مدارک تحصیلی و هم چنین سوابق پزشکی، گواهی تولد و فوت استفاده کرد. هویت یا گواهی را می توان مستقیما از طریق بلاک چین به عنوان یک NFT صادر کرد که می تواند به مالک آن ردیابی شود. بنابراین، استفاده از NFT برای ذخیره و محافظت دیجیتالی تاریخچه پزشکی، پروفایل های شخصی، تحصیلات و جزئیات آدرس به کاربران امکان کنترل بهتر داده های خود را می دهد و می تواند به جلوگیری از سرقت هویت کمک کند.

NFT ها دارای کاربرد هایی برای فروش املاک دیجیتال در دنیای مجازی و واقعی هستند. در دنیای مجازی، اپلیکیشن های دیجیتال املاک در بازی هایی مانند Decentraland در حال افزایش است. شرکت کنندگان مناطقی را در دنیای مجازی ایجاد و خریداری می کنند. استفاده از NFT تضمین می کند که تولید کنندگان و صاحبان اصلی اشیا قابل شناسایی هستند. نمونه دیگری از املاک مجازی، «خانه مریخ» دیجیتالی است که نمایانگر خانه ای است که در قاب شیشه ای قرار گرفته و با چراغ های نئون احاطه شده است. اگرچه “خانه” به قیمت 500 هزار دلار فروخته شد، اما مالک نمی تواند به داخل خانه برود زیرا مجازی است. هنر، برند های لوکس، ورزش، و یادگاری های ورزشی و دیگر موارد همگی جزء کاربرد های مهم nft است.

  • اگر معنی nft را نمی دانید کلیک کنید.

کاربردهای nft در دنیای هنر چگونه است؟

در دسامبر 2021، زمانی که Art Review مستقر در لندن، یکی از مجلات بین‌ المللی هنر معاصر پیشرو در جهان، فهرست مورد علاقه خود را Power 100 منتشر کرد، دنیای هنر به شدت دچار مشکل شد. این موضوه به این دلیل بود که آخرین لیست توسط یک هنرمند، یک گالری، یک متصدی یا حتی یک موزه در صدر نبود. اما در بالای آن مقداری کد وجود داشت که باعث طوفان در دنیای هنر بود و آن کد ها نیز NFT یا توکن غیر قابل تعویض بود. NFT نشان دهنده یک اثر هنری دیجیتالی است که کاملا منحصر به فرد است و صحت آن را می توان از طریق فناوری بلاک چین تایید کرد. توکن غیر قابل تعویض به این معنی است که قابل تعویض نیست و با هر توکن دیگری در جهان یکسان نیست و آن را 100 درصد اصلی و منحصر به فرد می کند.

در حالی که NFT ها از سال 2014 وجود داشته اند، در سال 2021 بود که آن ها واقعا در دنیای هنر سر و صدا ایجاد کردند. همه چیز از آنجا شروع شد که کریستیز در ماه مارس یک NFT به نام Everydays: The First 5000 Days اثر هنرمند دیجیتال مایک وینکلمان، معروف به بیپل، به قیمت 69 میلیون دلار فروخت. کریستی به این فکر می کرد که NFT ها را برای دنیای هنر بزرگتر در دسترس قرار دهد، اما احساس می کرد که هم هنرمند و هم کار باید بی نقص باشند. با توجه به این توضیحات در یک نتیجه گیری می توان گفت که کاربرد های nft در دنیای هنر بسیار گسترده است و به نوعی ان اف تی توانسته است جان دوباره به این عرصه ببخشد.

کاربردهای nft در دنیای بازی

کاربردهای nft در دنیای بازی

بازی‌ های NFT این روز ها در همه جا محبوب هستند. مردم عناوین زیادی مانند “Axie Infinity” را بازی می کنند و از آن درآمد خوبی کسب می کنند. اکنون، همه می‌ دانند که می‌ توانید با بازی کردن درآمد کسب کنید، اما روش‌ های مرسوم‌ تر زمان می‌ برند. با این حال، در یک بازی NFT، این افراد طبق گزارشات روزانه 100 دلار درآمد دارند. اگر اخیرا فضای فناوری را دنبال کرده‌ اید، باید داستان افرادی را که از بازی‌ های NFT درآمد خوبی کسب می‌ کنند، شنیده باشید. برخی حتی شغل خود را رها می کنند و صرفا روی انجام این بازی ها تمرکز می کنند تا امرار معاش کنند. به عنوان مثال، برای شروع با «Axie Infinity»، هر تازه واردی باید حداقل سه Axie بخرد تا به بازی بپیوندد. سپس آن ها این Axies را اصلاح می کنند، با دوستان خود تیم می شوند و Axies را مجبور می کنند مانند Pokemon نبرد کنند و به اصطلاح “پادشاهی مجازی” بسازند. اما جنبه پول‌ سازی در آیتم‌ ها و ابزار هایی نهفته است که بازیکنان Axies خود را مجهز می‌ کنند و اکنون می‌ توانند آن‌ ها را به عنوان NFT به بازیکنان دیگر بفروشند. هر Axie یک توکن غیر قابل تعویض است.

به دلیل این مدل کسب درآمد، مردم اکنون تشویق می‌ شوند تا Axies را با مطلوب‌ ترین تجهیزات درون بازی بسازند و سپس آن‌ ها را برای سود قابل توجه به دیگران بفروشند و بسیاری از پولی که این افراد با فروش Axies به دست می‌آورند به ارز های دیجیتال وابسته است. مقدار پولی که به دست می آورید بستگی به این دارد که ارز دیجیتال در حال حاضر چقدر معامله می شود. در حال حاضر، بازی های NFT بیشتر از بلاک چین اتریوم استفاده می کنند.

ان اف تی ها چه کاربردی در امور مالی غیر متمرکز دارند؟

توکن های غیرقابل تعویض یا NFT ها فقط یک روش منحصر به فرد برای ذخیره ارزش هستند. درست مانند طلا یا اسکناس دلار، ارزش NFT ها در یک دارایی خاص قفل شده است. برآورد ارزش NFT در بازار و سطوح فردی به شدت متفاوت است. جایگزین کردن یا تکثیر توکن‌ های غیرقابل تعویض به راحتی دشوار است، بنابراین به این معنی است که دو NFT نمی‌ توانند یکسان باشند. امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi اساسا یک سیستم مالی مبتنی بر فناوری بلاک چین است. بسیاری از شبکه های بلاک چین عمومی مانند بلاک چین اتریوم به توسعه اکوسیستم DeFi کمک می کنند. DeFi از طریق ابزارهای داخلی مختلف مانند ارز های دیجیتال، اوراکل ها و قرارداد های هوشمند، دری را به روی مدیریت مالی غیرمتمرکز باز می کند. تعاریف NFT و DeFi به وضوح امکان کشف پیوند بین آن ها را نشان می دهد. بنابراین، از کجا شروع به کشف ارتباط بین DeFi و NFT می کنید؟ با نگاهی به تعاریف آن ها، می توانید به وضوح متوجه شوید که NFT یک راه منحصر به فرد برای ذخیره ارزش و DeFi زیرساختی برای باز کردن ارزش ارائه می دهد.

کاربردهای nft در زمینه مدیریت زنجیره تامین به چه صورت است؟

کاربردهای nft در زمینه مدیریت زنجیره تامین به چه صورت است؟

به جای مسیر های کاغذی طولانی، گسترده و پیچیده که همراه با مالکیت و فعالیت معاملاتی انواع اقلام است، NFT ها ردپای دیجیتال یا یک “شناسه رمز” ایجاد می کنند که در طول عمر به آن کالا متصل می شود. منحصر به فرد بودن هر NFT به طور خاص توسط اطلاعات ذخیره شده در فراداده NFT تعریف می شود.

برای زنجیره تامین، NFTها شرکت کنندگان را قادر می سازند تا به رکورد تغییر ناپذیر یکسان در دفتر دسترسی داشته باشند و اختلافات در جریان اطلاعات بین طرفین را کاهش داده و به طور بالقوه حذف کنند. ویژگی‌ های شفافیت و تغییر ناپذیری بلاک چین، قابلیت اطمینان و صحت داده‌ های زنجیره تامین را تضمین می‌ک ند. به این ترتیب، NFT ها می توانند کارایی را افزایش دهند و هزینه های متحمل شده در فرآیند منبع یابی و خرید کالا ها و خدمات مورد نیاز یک شرکت را کاهش دهند. NFT ها هم چنین یک نمای سرتاسری از محل قطعات، کمیت و سایر اطلاعات مفید تولید می کنند.

ان اف تی ها چه کاربردی در صنعت موسیقی دارند؟

در صنعت موسیقی، افراد می توانند قطعه از یک ترانه را تبدیل به ان اف تی کرده و برای فروش عرضه کنند. خوانندگان هم چنین می توانند آلبوم های خود را به ان اف تی تبدیل کنند و یا از کاور آلبوم خود برای حضور در حوزه ان اف تی استفاده کنند. پس ان اف تی ها در صنعت موسیقی کاربرد بسیار زیاد دارند.

ارزش کدام یک از این ان اف تی ها بیشتر است؟

ارزش کدام یک از این ان اف تی ها بیشتر است؟

ارزش ان اف تی های هنری تصویری به مراتب بسیار بیشتر از دیگر ان اف تی هایی است که در جهان بلاک چین حضور دارند و برای فروش به افراد ارائه می شوند. اگر نیز دقت کنید، در حال حاضر گران ترین ان اف تی ها مربوط به مجموعه های تصویری است.

چگونه می توان این ان اف تی ها را خریداری کرد؟

برای خریداری کردن nft ها کافیست به سراغ بازار های مشخص که به فروش ان اف تی می پردازند بروید. در ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای خرید ان اف تی ها نیازمند کیف پول دیجیتال و هم چنین توکن اتریوم هستید. پس از این که این دو مورد را فراهم کردید، به بازار مشخص مانند opensea رفته و سپس اقدام به خریداری کردن آن ها کنید.

آیا هر کاربری می تواند از این ان اف تی ها استفاده کند؟

آیا هر کاربری می تواند از این ان اف تی ها استفاده کند؟

هر کاربری که دارای مقدار اتریوم و یک کیف پول دیجیتال باشد می تواند به راحتی از این دسته از ان اف تی ها استفاده کرده و به راحتی حتی اقدام به سرمایه گذاری بر روی آن ها کند. البته ناگفته نماند که علم انجام این کار نیز بسیار مهم است و باید تا حدودی نیز در این زمینه اطلاعات کسب کرد.

آیا nft ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

می توان گفت بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری در زمینه بلاکچین، سرمایه گذاری بر روی ان اف تی ها هست. بهترین ان اف تی را انتخاب کنید و سپس در زمان مورد نظر آن را برای فروش عرضه کنید. می توانید سود بسیاری را از خرید و فروش این محصول به دست آورید.

سوالات متداول

سوالات متداول

کاربردهای nft در چه زمینه هایی هستند؟

کاربردهای nft در زمینه های مختلفی مانند موسیقی، هنر و غیر وجود دارد.

از چه طریقی ان اف تی ها خریداری می شوند؟

با مراجعه به انواع فروشگاه های مخصوص مانند opensea می توانید اقدام به خریداری کردن آن ها کنید.

آیا کاربردهای nft در نیای بازی نیز هست؟

در زمینه بازی بسیاری از انواع بازی های ان اف تی وجود دارند که در این زمینه نیز کاربردهای مختلفی دارند.

5/5 - (1 امتیاز)
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها