لباس NFT مجموعه های nft

لباس NFT چیست؟ + بررسی قیمت و روش طراحی لباس ان اف تی

ان اف تی ها یا همان توکن های غیر قابل معاوضه تاثیر بسیار زیادی را بر صنایع و کسب و کار مختلف داشته اند. یکی از صنایعی که در یک سال گذشته تحت تاثیر ان اف تی قرار گرفته است حوزه مد و پوشاک می باشد. یکی از مفاهیمی که در زمینه دنیای متاورس وجود دارد، لباس nft یا همان لباس دیجیتالی است. به کمک این لباس ها که صورت آنلاین و کاملا مجازی پوشیده می شوند، کاربران قادر به کسب درآمد نیز می باشند. در این مقاله قصد داریم در مورد لباس nft صحبت کرده و مطالبی را در خصوص لباس ان اف تی در صنعت مد و فشن و طراحی و موارد لازم برای طراحی آن بیان کنیم. همچنین در ادامه در مورد راهنمای خرید لباس ان اف تی و بهترین کیف پول و ارز دیجیتال مخصوص این کار صحبت خواهیم کرد. در نتیجه همراه ما و وب سایت NFTCHIST باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

لباس nft چیست؟

در ابتدا لازم است به این سوال پاسخ دهیم که لباس nft چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت لباس ان اف تی یا همان لباس های دیجیتالی، لباس هایی هستند که به صورت مجازی یا در محیط بازی پوشیده شده و شامل مواردی مانند کفش، جواهرات و دیگر لباس ها هستند.

از این لباس nft یا دیجیتال برای قرار گرفتن روی آواتار درون بازی ها و یا آپلود روی عکس و ویدیو استفاده می شود. طراحان و برند های مختلف مد و پوشاک برای این که قادر به همکاری طولانی مدت با مشتریان خود باشند مجموعه ای از لباس ها را در فروشگاه های دیجیتالی خود ایجاد کرده اند و برای تشویق مشتریان به پوشیدن این لباس های مجازی به آن ها پول پرداخت می کنند. در نتیجه مصرف کنندگان و مشتریان حق انحصاری برای دسترسی و استفاده از این لباس ها را خواهند داشت.

بعد از اینکه ان اف تی ها در حوزه بازی و گمینگ با ایجاد متد و مدل های (Play to Earn (P2E موفق عمل کرد. نوبت به زمینه مد و پوشاک رسید تا با ایجاد مدل های Wear-to-Earn NFT  و ترکیب آن با محیط بازی ها قادر به کسب در آمد از این راه باشد.

با افزایش آگاهی مردم در مورد متاورس و ان اف تی ها، تعدادی از شرکت ها به فکر ایجاد پلی میان مد و ان اف تی ها شدند. در نتیجه به مدل Wear-to-Earn دست یافتند. به گفته برخی از کارشناسان ایده ایجاد طراحی لباس nft از برنامه پر طرفدار اسنپ چت گرفته شده است.

همان طور که می دانید در نرم افزار اسنپ چت افراد قادر به اعمال فیلتر هایی بر روی چهره و ظاهر خود هستند که در دنیای واقعی امکان پذیر نخواهد بود. با طراحی این لباس ها این ویژگی به ذهن می رسد که آن ها به گونه ای پوشیده شوند که واقعی به نظر بیایند. در ادامه به بررسی نقش ان اف تی در صنعت مد و فشن خواهیم پرداخت.

لباس nft در صنعت مد و فشن

لباس nft در صنعت مد و فشن چه نقشی داشته است؟

حال در ادامه مطالب به بررسی نقش لباس ان اف تی در صنعت مد و فشن خواهیم پرداخت و با آن بیشتر آشنا خواهیم شد. یکی از کارشناسان این حوزه به نام گاسپار گفته است مدل Wear-to-Earn در محیط های واقعیت افزوده یا ای ار موفق عمل خواهد کرد و طراحان و برند های مختلف مد و پوشاک با تشویق مشتریان و مصرف کنندگان خود به استفاده از این لباس ها می توانند به کسب درآمد بپردازند.

همچنین با پرداخت این پاداش ها مشتریان حق انحصاری برای دسترسی و استفاده از این لباس ها را خواهند داشت. طبق گفته این کارشناس NFT مبتنی بر D&G Family توسط برند بسیار مشهور و ایتالیایی Dolce & Gabbana به انتشار خواهد رسید. این برند در ماه های اخیر یکی از کالشن های ان اف تی خود به نام NFT Collezione Genesi را رونمایی کرده است.

پلتفرم UNXD یکی از اولین پلتفرم هایی می باشد که امکان Wear-to-Earn را ارائه می کند. با این حال برخی از اکوسیستم های ان اف تی اقدام به ترکیب این مدل نموده اند. برای مثال استودیوی Davaproject، مجموعه ای از آواتار ها را توسعه داده است که حدود 30 هزار وسیله پوشیدنی ایجاد خواهند شد.

نادر و کمیاب هر کدام از آواتار ها توسط این استودیو مشخص خواهد شد و رتبه های مختلفی را در پنل کاربر نمایش خواهد داد. با استفاده از هر یک از این لباس nft کاربران قادر به استفاده از هدایا و ایر دراپ های مختلف ان اف تی خواهند بود.

طراحی لباس در nft چگونه انجام می شود؟

در این قسمت به بررسی طراحی لباس در nft و چگونگی انجام آن می پردازیم. در دنیای فشن و مد برای استفاده از فناوری واقعیت افزورده به جهت طراحی لباس nft ایده های مختلفی از موزه و گالری ها گرفته می شود. برای مثال برخی از این گالری ها و موزه ها برای تشویق بازدید کننده و مشتریان خود به استفاده از فناوری، اطلاعات را در قالب واقعیت افزوده به کاربران نمایش می دهند.

همچنین به گفته برخی از کارشناسان ایده ایجاد طراحی لباس nft از برنامه پر طرفدار اسنپ چت گرفته شده است. همان طور که می دانید در نرم افزار اسنپ چت افراد قادر به اعمال فیلتر هایی بر روی چهره و ظاهر خود هستند که در دنیای واقعی امکان پذیر نخواهد بود.

همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم استودیوی Davaproject مجموعه ای از آواتار ها را توسعه داده است که حدود 30 هزار وسیله پوشیدنی ایجاد خواهند شد. نادر و کمیاب هر کدام از آواتار ها توسط این استودیو مشخص خواهد شد و رتبه های مختلفی را در پنل کاربر نمایش خواهد داد.

به طور طراحان برای طراحی لباس در ان اف تی از ترکیب واقعیت افزوده و ایده گرفتن از لباس های فیزیکی استفاده می کنند. در نتیجه مدل Wear-to-Earn در محیط های واقعیت افزوده یا ای ار موفق عمل خواهد کرد و طراحان و برند های مختلف مد و پوشاک با تشویق مشتریان و مصرف کنندگان خود به استفاده از این لباس ها می توانند به کسب درآمد بپردازند.

موارد لازم برای طراحی لباس در nft کدامند؟

حال در ادامه این سوال به وجود خواهد آمد که موارد لازم برای طراحی لباس در nft کدامند؟ که در پاسخ به این سوال باید گفت به طور کلی برای طراحی لباس در ان اف ای از ترکیب مد و فشن سنتی و فناوری واقعیت افزوده استفاده شده است.

طراحان و برند های مختلف مد و پوشاک برای این که قادر به همکاری طولانی مدت با مشتریان خود باشند مجموعه ای از لباس ها را در فروشگاه های دیجیتالی خود ایجاد کرده اند و برای تشویق مشتریان به پوشیدن این لباس های مجازی به آن ها پول پرداخت می کنند.

در نتیجه مصرف کنندگان و مشتریان حق انحصاری برای دسترسی و استفاده از این لباس ها را خواهند داشت. بسیاری از برند های مشهور صنعت مد و فشن از این روش برای فروش ان اف تی های خود استفاده کرده اند. برخی از این برند ها گوچی، Louis Vuitton، دولچه اند گابانا و RTFKT ان اف تی های محصولات خود را ایجاد کرده و در حال به فروش رساندن آن به کاربران و مشتریان خود هستند.

در واقع با طراحی این لباس ها آلودگی های ایجاد شده برای محیط زیست از بین خواهد رفت و کاربران می توانند با استفاده از کاتالوگ های دیجیتالی به صورت آنلاین لباس ان اف تی مورد نظر خود را انتخاب کنند و تصمیم خواهند گرفت چه لباسی را بپوشند.

لباس های ان اف تی از نوعی ماده مصنوعی به وجود آمده و سنسور های کوچکی درون آن ها قرار گرفته است. در نتیجه حرکات فرد در حال بررسی است و این حرکات بدن به تصویر کشیده خواهد شد و باعث هماهنگی لباس با بدن فرد می شود. در ادامه به بررسی راهنمای خرید لباس ان اف تی می پردازیم.

راهنمای خرید لباس nft

راهنمای خرید لباس nft

در این بخش به بررسی مهم ترین قسمت این مقاله یعنی راهنمای خرید لباس nft می پردازیم. در ادامه برخی از پروژه هایی که برای خرید و فروش لباس ان اف تی در نظر گرفته شده اند و توسعه داده می شوند را بررسی خواهیم نمود و هدف آن ها را بیان می کنیم.

  • پروژه DressX: یکی از بهترین گزینه ها برای تجربه لباس و مد دیجیتالی این پروژه می باشد. پروژه DressX در واقع یک فروشگاه اینترنتی است که لباس هایی را برای فروش قرار می دهد. برای این کار کافی است عکسی از خود را در لباس های دیجیتالی مورد نظر در وب سایت پروژه مربوطه آپلود کرده و سپس لباسی را که می خواهید استفاده کنید را انتخاب نمایید. سپس آن را با عکس تطابق دهید. تاسیس این شرکت توسط  ناتالیا مودنووا و  داریا شاپووالووا در سال 2020 رقم خورده است. این پروژه هدف دارد یک بازار ان اف تی از لباس های دیجیتالی را تاسیس کند و درآمدش را افزایش دهد.
  • پروژه مگان کاسپار و Red DAO: یکی دیگر از پروژه های فعال در زمینه مد و پوشاک Red DAO است که توسط مگان کاسپار راه اندازی شده است. گاسپار گفته است مدل Wear-to-Earn در محیط های واقعیت افزوده یا ای ار موفق عمل خواهد کرد و طراحان و برند های مختلف مد و پوشاک با تشویق مشتریان و مصرف کنندگان خود به استفاده از این لباس ها می توانند به کسب درآمد بپردازند. همچنین با پرداخت این پاداش ها مشتریان حق انحصاری برای دسترسی و استفاده از این لباس ها را خواهند داشت.
  • پروژه NFT Runway: پروژه دیگر در این زمینه برای خرید لباس ان اف تی، پروژه NFT Runway است. این پروژه به عنوان اولین پروژه مد فیجیتال شناخته می شود که ترکیبی از فیزیکی و دیجیتال می باشد. در ماه دسامبر سال گذشته با استفاده از فناوری 3DRealM این پروژه توانست برخی از محصولات فیزیکی خود را به صورت ان اف تی نمایش دهد و در یک حراجی به فروش برساند. بخشی از درآمد این فروش به یک خیریه اختصاص داده شد.
  • پروژه Space Runners: دیگر پروژه برای خرید لباس ان اف تی، پروژه Space Runners نام دارد و کالکشنی از کفش های ورزشکاران بستکبال لیگ ان بی ای آمریکا است. این پروژه توسط کایل کوزما و نیک یانگ ساخته شده است. این ان اف تی ها امکان اتصال به برخی از بازی های متاروسی را خواهند داشت. از مزایای دیگر این پروژه ارتباط با افراد مشهور در زمینه هر ان اف تی است.
  • دولچه اند گابانا (D&G): NFT مبتنی بر D&G Family توسط برند بسیار مشهور و ایتالیایی Dolce & Gabbana به انتشار خواهد رسید. این برند در ماه های اخیر یکی از کالشن های ان اف تی خود به نام NFT Collezione Genesi را رونمایی کرده است.

بهترین کیف پول برای خرید لباس nft کدام است؟

در پاسخ به این سوال که بهترین کیف پول برای خرید لباس nft کدام است؟ باید گفت به طور کلی بهترین کیف پول ها در این زمینه، کیف پول های مبتنی بر شبکه اتریوم مانند متامسک و تراست والت می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین کیف پول برای خرید لباس nft می توانید به وب سایت های خرید و فروش این لباس ها مراجعه نمایید.

لباس ان اف تی را توسط  کدام ارز دیجیتال باید خرید؟

در ادامه برای بررسی ارز دیجیتال برای خرید لباس ان اف تی باید گفت رمز ارز مناسب برای خرید لباس های دیجیتالی اتریوم می باشد و باید از آن استفاده نمود.

لباس nft در کجا به فروش می رسد؟

همان طور که در بخش راهنمای خرید نیز اشاره کردیم مارکت پلیس nft مختلفی برای خرید و فروش لباس ان اف تی توسعه یافته است که برخی از آن ها عبارت هستند از: پروژه DressX، پروژه NFT Runway، پروژه Space Runners، دولچه و گابانا (D&G) و پروژه مگان کاسپار و Red DAO.

آینده لباس ان اف تی چگونه رقم خواهد خورد؟

در پایان باید گفت با توجه به مطالب عنوان شده در بخش های قبلی و مزایای نام برده شده برای لباس ان اف تی می توان آینده خوبی را برای آن متصور بود.

سوالات متداول

لباس nft در کجا به فروش می رسند؟

مارکت پلیس های مختلفی مانند پروژه DressX، پروژه NFT Runway، پروژه Space Runners، دولچه و گابانا (D&G) و پروژه مگان کاسپار و Red DAO.

لباس nft چیست؟

لباس هایی هستند که به صورت مجازی یا در محیط بازی پوشیده شده و شامل مواردی مانند کفش، جواهرات و دیگر لباس ها هستند.

بهترین کیف پول برای خرید لباس nft کدام است؟

کیف پول های مبتنی بر شبکه اتریوم مانند متامسک و تراست والت

5/5 - (1 امتیاز)
mahdi parsa

mahdi parsa

از سال 2022 به طراحی NFT می پردازم. پژوهش های من در زمینه ان اف تی ها را می توانید از سایت تخصصی NFTCHIST دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها