میبیتس (Meebits) مجموعه های nft

میبیتس (Meebits) چیست؟ راهنمای ان اف تی های میبیتس

ترکیب توکن های غیر قابل معاوضه یا همان ان اف تی ها یا فناوری و دنیای بلاک چین برای اولین بار در سال 2017 با افزایش محبوبیت بازی کریپتو کیتیز اتفاق افتاد. این بازی که در دوره ای سهم زیادی در تراکنش های مربوط به شبکه اتریوم داشت، نخستین بار باعث شد تا توجه مردم به سمت کریپتو آرت و مجموعه ای از آیتم های ان اف تی در قالب بلاک چین جلب شود. اکنون پس از چند سال از انتشار دیگر بازی های بلاک چینی و چندین کلکسیون موفق در این زمینه میبیتس قصد دارد تا با استفاده از روشی متفاوت کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. در این مقاله قصد داریم در مورد ان اف تی میبیتس صحبت کرده و به بررسی ویژگی ها، راهنمای خرید، نحوه فروش و روش ایجاد آن بپردازیم. در نتیجه تا پایان همراه وب سایت تخصصی ان اف تی باشید.

میبیتس چیست؟

در ابتدا لازم است به معرفی کامل میبیتس پرداخته و با تاریخچه و هدف از ساخت آن به صورت کامل آشنا شویم. همان طور که آغاز محبوبیت انتشار آثار هنری دیجیتال در فضای بلاک چین در سال 2017 و با مجموعه کریپتو پانکس (Cryptopunks) بود.

سه اول این مجموعه با فروش تنها 866 هزار دلار پیش رفت اما در سال چهارم و با رشد توکن های و مورد توجه قرار گرفتن از سمت رسانه های مختلف خبری فروش آن به حدود 360 میلیون دلار افزایش پیدا کرد. کریپتو پانکس (Cryptopunks) در واقع یک مجموعه 10 هزار عددی از کاراکتر های دیجیتال شبیه بازی های کامپیوتری هشت بیتی بود و هر یک دارای شکل و ظاهری متفاوت بودند.

با افزایش محبوبیت این مجموعه فروش دو مورد از شخصیت های آن در دو حراجی معتبر به نام های کریستیز و ساتبیز با ارزشی در حدود 17 و 12 میلیون دلار به فروش رسید.

میبیتس نیز در واقع یک مجموعه از ان اف تی ها و شخصیت های با ظاهر منحصر به فرد است و به نوعی ادامه راه پروژه کریپتوپانکس را می رود. میبیتس نیز یکی از محصولات شرکتی است که کریپتو پانکس را تولید نموده. در این مجموعه حدود 20 هزار میبیت وجود دارند و برعکس مجموعه های دو بعدی، میبیتس ها شخصیت هایی سه بعدی هستند و به شکل وکسل نمایش داده می شوند. طراحی ظاهری این مجموعه مانند کاراکتر های بازی ماینکرفت و روبلاس می باشد و باعث فروش بیشتر این مجموعه شده است.

از مجموع 20 هزار شخصیتی که در میبیتس وجود دارد بیش از 90 درصد آن انسان است و تعداد آن 18881 می باشد. دیگر شخصیت های این مجموعه 711 نفر خوک، 256 فیل، 72 ربات، 57 اسکلت، تعداد ۱۸ نفر آدم فضایی و ۵ انسان بدون پوست هستند. بیشترین متوسط فروش در میبیتس انسان های بدون پوست یا تشریح شده است. در ادامه به بررسی ویژگی های این شخصیت ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های شخصیت های ان اف تی میبیتس

ویژگی های شخصیت های ان اف تی میبیتس

در ادامه مطالب به بررسی ویژگی های شخصیت های ان اف تی میبیتس می پردازیم. همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره شد، در این مجموعه حدود 20 هزار میبیت وجود دارند و برعکس مجموعه های دو بعدی، میبیت ها شخصیت هایی سه بعدی هستند و به شکل وکسل نمایش داده می شوند.

یکی از نکاتی که باعث افزایش فروش میبیتس شده است تشابه شخصیت های آن به کاراکتر های بازی ماینکرفت و روبلاس است. در ادامه هر یک از این شخصیت ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

  • انسان یا Human: بیش از 90 درصد شخصیت ها را انسان تشکیل داده است و تعداد آن ها 18881 می باشد. میانگین قیمت فروش این شخصیت ها 4 اتر می باشد.
  • خوک: تعداد 711 با متوسط قیمت فروش 17 اتر
  • فیل: تعداد 256 فیل با متوسط قیمت فروش 26 اتر
  • ربات: 72 ربات با متوسط قیمت فروش 105.7 اتر
  • اسکلت: 57 اسکلت با میانگین قیمت فروش 114 اتر
  • بیگانه یا آدم فضایی: 18 نفر با 330 اتر
  • انسان های تشریح شده: 5 نفر با میانگین قیمت فروش 700 اتر. بیشترین متوسط فروش در میبیتس انسان های بدون پوست یا تشریح شده است.

کاربران پس از خرید هر یک از میبیتس ها به یک فایل T-pose با فرمت obj دسترسی خواهند داشت. این فایل ها با اکثر نرم افزار های زمینه مدلینگ و طراحی سه بعدی سازگار می باشد. با ورود این فایل در نرم افزار های مربوطه آن ها به حرکت در خواهند آمد.

راهنمای خرید میبیتس

راهنمای خرید میبیتس

در این بخش نوبت به بررسی راهنمای خرید میبیتس می رسد. برای خرید این میبیتس ها لازم است تا وارد سایت رسمی آن شده و لیستی از شخصیت هایی که برای فروش هستند را مشاهده نمایید. در این قسمت کمترین قیمت در نظر گرفته شده از سمت فروشنده و بیشترین پیشنهاد ارسال شده را مشاهده خواهید کرد.

با متصل کردن کیف پول به وب سایت و کلیک کردن روی گزینه Trade for this Meebit، پیشنهاد خود را برای خرید آن به فروشنده ارسال کنید. همچنین می توانید میبیتس های خود را در آن پیشنهاد داده و قرار دهید. همچنین می توانید از بازار های ثانویه ان اف تی مانند اوپن سی یا لوکس ریر برای خرید میبیتس استفاده کنید. با این حال استفاده از این مارکت پلیس nft نیازمند پرداخت کارمزد است.

بهترین والت برای خرید میبیتس nft کدام است؟

حال نوبت به پاسخ این سوال می رسد که بهترین والت برای خرید ان اف تی میبیتس nft کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بهترین کیف پول میبیتس برای انجام خرید و فروش آن کیف پول های مبتنی بر اتریوم مانند متامسک می باشد.

نحوه فروش میبیتس

در این بخش به بررسی نحوه فروش میبیتس خواهیم پرداخت و به این سوال پاسخ می دهیم که نحوه فروش میبیتس‌ها چگونه بود؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت تولید کننده این مجموعه لاروا لبز (Larva Labs) می باشد و وجود نام آن باعث شده تا بدون حمایت شبکه یا بنیادی، طرفدارانی پیش از انتشار میبیتس وجود داشته باشند. پس از انتشار کریپتو پانکس و اتوگلیف (Autoglyphs) سومین محصول این آزمایشگاه، ان اف تی میبیتس است.

نخستین بار تعداد 9 هزار از میبیتس ها در قالب یک مزایده هلندی و با قیمت اولیه 2.5 اتر برای مزایده قرار گرفت. برای قدردانی لاروا لبز از جامعه دو مجموعه قبلی بقیه مجموعه میبیتس به مالکان مجموعه های قبلی داده شد و به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار گرفت.

روش دیگر فروش میبیتس استفاده از یک مارکت پلیس ثانویه از سمت لاروا لبز (Larva Labs) بود که دارای ویژگی های خاصی می باشد. در این مارکت پلیس این امکان وجود دارد تا یک یا چند میبیتس به صورت رایگان به دارنده میبیتس دیگر داده شود.

برای ارسال پیشنهاد در این بازار هزینه ای نخواهید پرداخت و نیاز به انجام امضای دیجیتالی وجود دارد اما باید هزینه کارمزد شبکه پرداخت شود.

روش ایجاد meebits به صورت گام به گام

حال نوبت به بررسی روش ایجاد meebits می رسد و با بیان مراحل انجام آن به صورت گام به گام به این موضوع خواهیم پرداخت. پس از این که طراحی طراحی ویژگی و مشخصه های انواع شخصیت های آن صورت گرفت نوبت به آن می رسد تا لاروا لبز با استفاده و کمک گرفتن از قرارداد های هوشمند، ایجاد یا مینت این میبیتس ها را آغاز کند.

هر یک از آن ها نوعی توکن مبتنی بر ERC-721 شبکه اتریوم می باشند. قرارداد های هوشمند به شیوه ای طراحی شدند تا هیچ یک از اعضای تیم سازنده از شیوه تخصیص میبیتس در هنگام مینت و ایجاد آن با خبر نباشند. این کار به صورت تصادفی از بین مجموعه از قبل ایجاد شده، اتفاق خواهد افتاد.

از nft meebits چقدر استقبال شده است؟

در پایان برای بررسی این که از nft meebits چقدر استقبال شده است باید گفت با توجه بعد از فروش اولیه این مجموعه یک بازار ثانویه خوب برای آن برگزار شد، میبیتس  با فروش بیش از 220 میلیون یکی از پر فروش ترین مجموعه ان اف تی های تاریخ است.

همچنین تعدادی از توکن های این مجموعه فروش میلیونی داشته اند و قیمت آن ها بیشتر از یک میلیون دلار است. در نتیجه می توان به استقبال بی نظیر از ان اف تی میبیتس پی برد.

سوالات متداول

میبیتس چیست؟

میبیتس نیز در واقع یک مجموعه از ان اف تی ها و شخصیت هایی مانند کاراکتر های بازی ماینکرفت و روبلاس است و به نوعی ادامه راه پروژه کریپتو پانکس را می رود.

خرید ان اف تی میبیتس چگونه است؟

برای خرید این میبیتس ها لازم است تا وارد سایت رسمی آن شده و لیستی از شخصیت هایی که برای فروش هستند را مشاهده نمایید. در این قسمت کمترین قیمت در نظر گرفته شده از سمت فروشنده و بیشترین پیشنهاد ارسال شده را مشاهده خواهید کرد. با متصل کردن کیف پول به وب سایت و کلیک کردن روی گزینه Trade for this Meebit، پیشنهاد خود را برای خرید آن به فروشنده ارسال کنید.

بهترین والت برای خرید nft میبیتس کدام است؟

بهترین کیف پول میبیتس برای انجام خرید و فروش آن کیف پول های مبتنی بر اتریوم مانند متامسک می باشد.

نحوه فروش میبیتس‌ها چگونه بوده است؟

نخستین بار تعداد 9 هزار از میبیتس ها در قالب یک مزایده هلندی و با قیمت اولیه 2.5 اتر برای مزایده قرار گرفت.

5/5 - (2 امتیاز)
mahdi parsa

mahdi parsa

از سال 2022 به طراحی NFT می پردازم. پژوهش های من در زمینه ان اف تی ها را می توانید از سایت تخصصی NFTCHIST دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها