کالکشن Azuki مجموعه های nft

تحلیل کالکشن Azuki و ویژگی های nft آن

  • توسط sarinanft
  • 4 دقیقه

در این پست قصد داریم بپردازیم به کالکشن Azuki که در طی این مدت اخیر بی حاشیه نبوده است و نظر خیلی از کاربران را به خود جلب کرده است. همراه سایت تخصصی nft باشید.

ویژگی های آزوکی

مجموعه آزوکی برای اولین بار در سال 2022 رونمایی شد. ابتدا تعداد توکن های غیر مثلی این کالکشن 8700 نسخه بود سپس با افزایش مجموعه تعداد آن به ده هزار نسخه رسید. در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم چه ویژگی هایی باعث شده است آزوکی برای مدت زیادی توانسته جایگاه بسیار خوبی در لیست توکن های غیر قابل تعویض حفظ کند. یکی از ویژگی های آزوکی شکل ظاهری آواتار است که نظر خیلی از کاربران این حوزه را به خود جلب کرده است. ظاهر این آواتارها شباهت زیادی به انیمه های ژاپنی دارند. هر آواتار از ویژگی های خاصی برخورد دار هستند و هر آوتار با دیگری تفاوت دارد.

ویژگی های آزوکی
ویژگی های آزوکی

قیمت پایه مجموعه ازوکی

وقتی برای اولین بار از کالکشن Azuki رونمایی شد قیمت هر آواتار نزدیک به 3400 دلار بود. گران بودن این مجموعه باعث نشد که تاثیر منفی بر میزان فروش آن وارد شود. بعد از شناخته شدن آزوکی قیمت آن بسیار افزایش یافت و از نظر حجم معاملات توانست برای مدتی هم رتبه اول را حفظ و کسب کند. اما در این چند ماه گذشته شاهد افت شدید این کلکسیون بوده ایم . در حال حاضر ازوکی در جایگاه بیستم قرار دارد.

حواشی کلکسیون ازوکی

کالکشن Azuki در طی چند ماه اخیر حواشی زیادی داشته است. تقریبا بیست روز پیش بود که چند توکن از این کلکسیون به سرقت رفت. البته هک توکن ها در این روزها بسیار زیاد شده است و فقط مختص ازوکی نیست. حاشیه بعد که نظر خیلی از کاربران را به خود جلب کرد کاهش قیمت چشمگیر Azuki بود. آزوکی در طی ده روز بیش از 60 درصد کاهش قیمت داشت. این کاهش قیمت باعث شد جایگاه آزوکی بسیار افت کند. باز هم لازم به ذکر است روند بازار در دو ماه گذشته نزولی بوده است ولی کمتر کالکشنی کاهش قیمت 60 درصدی را تجربه کرده است.

کالکشن ازوکی
کالکشن ازوکی

فاش کردن حقایق

نزدیک به دو هفته پیش بود که زاگاباند یکی از بیانگذاران اصلی کالکشن Azuki حقایقی را صفحه توییتر خود فاش کرد. فاش شدن یک سری حقایق باعث ضربه خوردن این مجموعه شد. خیلی از کاربران توکن های خود را فروختند. در طی چند روز فقط قیمت این کلکسیون از 32 اتریوم به 7.5 اتریوم رسید.

بررسی کلی کالکشن ازوکی

نباید فراموش کنیم کالکشن Azuki با این همه مشکلات، قبلا رکوردهای زیادی را جا به جا کرد. برای چند هفته متوالی توانست در سه تا جایگاه اول قرار گیرد. باید ببینیم این مجموعه در آینده چه عملکردی خواهد داشت. در حال حاضر با توجه به پایین بودن قیمت خیلی از متخصصان بر این باور هستند که فرصت بسیار خوبی برای خرید از این مجموعه است.

سوالات متداول

در ابتدا کالکشن Azuki دارای چند توکن غیر قابل تعویض بود؟

در ابتدا دارای 8700 توکن غیر قابل تعویض بود.

وقتی برای اولین بار از آزوکی رونمایی شد قیمت هر توکن چقدر بود؟

قیمت پایه این کلکسیون هنگام رونمایی 3400 دلار بود.

5/5 - (2 امتیاز)
sarinanft

sarinanft

تولید کننده محتوا تخصصی حوزه NFTها هستم. در حوزه دیجیتال مارکتینگ NFTها در سایت ان اف تی چیست فعالیت می کنم.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها