استادیوم فوتبال در متاورس دانشنامه

چگونه در متاورس به استادیوم فوتبال برویم؟

  • توسط MH
  • 13 دقیقه

متاورس اکنون برای گسترش رویداد های گذشته، از بازی‌ های زنده به منظور پاداش دادن به طرفداران استفاده می‌ کند.  تیم‌ ها و ورزشکاران می‌ توانند در استادیوم های فوتبال در متاورس به‌طور زنده برای هواداران خود مزایا و امتیازاتی بسیاری قائل شوند. در ادامه این مقاله به بررسی امکانات، مزایا، ویژگی، آینده، راه اندازی، اولین و چگونگی شرکت در استادیوم فوتبال در متاورس می پردازیم.

استادیوم فوتبال در متاورس

آیا راه اندازی استادیوم فوتبال در متاورس حقیقت دارد؟

بله حقیقت دارد و متاورس  جایی است که مخاطبان، در کنار بازیکنان و شرکای تجاری، می‌ توانند تخیل مجازی خود را برای خلق داستان‌ های جدید استفاده کنند . سازمان های ورزشی قبلاً این روش جدید تعامل با هواداران را اتخاذ کرده اند.

پتانسیل متاورس برای صنعت ورزش بسیار زیاد است.  ویژگی استادیوم فوتبال در متاورس به گونه ای است که می توان از آن برای ایجاد استادیوم های مجازی استفاده کرد که در آن طرفداران می توانند مسابقات را تماشا کنند و با یکدیگر تعامل داشته باشند.  همچنین می توان از آن برای ایجاد یک زمین تمرین مجازی استفاده کرد، جایی که بازیکنان می توانند مهارت های خود را تمرین کنند.

استادیوم‌ های مجازی، فضایی برای فصل آینده فوتبال هستند که با همکاری پی در پی بین منچسترسیتی ابوظبی و سونی آغاز می‌ شود. در عرض چند ماه ، هواداران فوتبال ممکن است بتوانند از مسابقات زنده در متاورس لذت ببرند، صندلی‌ های دلخواه خود را در استادیوم‌ های مجازی رزرو کرده و امتیاز های متفاوتی را برای آواتار های خود خریداری کنند.

اولین استادیوم فوتبال در متاورس کدام است؟

اولین استادیوم فوتبال در متاورس

باشگاه فوتبال،  اولین متاورس فوتبال در سراسر جهان می باشد که بر اساس آواتار ها و کلکسیون‌ ها و مسابقات دیجیتال دارای مجوز ساخته شده است که بازی فوتبال واقعی و بازی های فانتزی را با قدرت Web3 به هم متصل می کند.

باشگاه منچسترسیتی، قرار است به اولین استادیوم فوتبال در متاورس تبدیل شود.  این باشگاه انگلیسی، با همکاری سونی، در حال کار بر روی ایجاد یک نسخه مجازی از استادیوم در متاورس است، یک جهان مجازی که مردم می توانند به عنوان آواتار های دیجیتالی آن را کشف کنند.

باشگاه منچستر سیتی به اولین باشگاه فوتبالی تبدیل شد که اعلام کرد ورزشگاه آن به طور مجازی در متاورس بازسازی خواهد شد.  این  به هواداران تیم فوتبال اجازه می دهد تا بدون نیاز به ورود فیزیکی به ورزشگاه، مسابقات را به صورت زنده تماشا کنند . 

هدف از راه اندازی استادیوم فوتبال در متاورس چیست؟

نوریا تاره، رئیس گروه سیتی فوتبال، مدیر بازاریابی و تعامل با هواداران، می گوید: هدف اصلی داشتن یک استادیوم در متاورس این است که می‌ توانید یک بازی را بازسازی کنید، بازی را به صورت زنده تماشا کنید و … .

همچنین شما می توانید بازی را در زوایای مختلف و بدون محدودیت خاصی تماشا کنید.

توسعه‌دهندگان خبره‌ ای که در زمینه فوتبال و واقعیت مجازی کار می‌ کنند معتقدند که این فناوری می‌ تواند حتی به بازی‌ ها اجازه تکرار به شکل دیجیتالی، مانند ظاهر بازی ویدیویی فیفا را بدهد. بر اساس این قابلیت، طرفداران نه تنها می توانند بازی های واقعی را در یک استادیوم مجازی تماشا کنند، بلکه حتی می توانند در آینده در آنها شرکت کنند.

مزایای استادیوم فوتبال در متاورس:

همه به راحتی می توانند هیجان بازی را در این فضا احساس کنند. هواداران اکنون می توانند در تمام اقداماتی که در بازی فوتبال انجام می شود شرکت کنند.

مهم نیست کجای دنیا هستید، می توانید به راحتی بازی تیم مورد علاقه خود را با بهترین کیفیت و از زوایای مختلف و بدون داشتن ظرفیت جا تماشا کنید.

افراد می تواند تعامل بسیار بیشتری نسبت به فضای قبلی با تیم و یا بازیکنان مورد علاقه خود داشته باشند.

آینده استادیوم فوتبال در متاورس چگونه رقم خواهد خورد؟

آینده استادیوم فوتبال در متاورس، برای سازمان های ورزشی و بازیکنان روشن به نظر می رسد.  جهان‌ های دیجیتال جدید هنوز در حال ساخت هستند، اما به نظر می‌ رسد سازمان‌ های ورزشی قبلاً آنها را پذیرفته‌ اند.

اگر متاورس قرار است به پلتفرم‌ های سرگرمی بعدی تبدیل شود، صنعت ورزش باید به طور جدی در آن حضور داشته باشد.  این صنعت و به ویژه بازیکنان آن می‌ توانند به شرکای واقعی در اقتصاد جدید تبدیل شوند و به این پلتفرم‌ ها کمک کنند تا گسترش یابند و پذیرش انبوه را افزایش دهند.  همانطور که افراد مشهور و ستاره های ورزشی در این مسیر جدید قدم گذاشته اند.

کدام تیم برای راه اندازی استادیوم فوتبال در متاورس اقدام کرده است؟

منچسترسیتی ساخت اولین استادیوم فوتبال جهان را در داخل متاورس با کمک کارشناسان واقعیت مجازی سونی آغاز کرده است.

با استفاده از تجزیه و تحلیل تصویر و فناوری‌ های ردیابی اسکلت ایجاد شده توسط Hawk-Eye، یکی از شرکت‌ های تابعه غول فناوری و سرگرمی، استادیوم باشگاه در دنیای واقعیت مجازی ساخته خواهد شد.

مسئولان باشگاه که روی این پروژه کار می کنند زمانی را پیش بینی کرده اند که سیتی بتواند چندین بار ورزشگاه مجازی Eithad را پر کند و به هوادارانی که ممکن است هرگز به منچستر نروند اجازه دهد تا بازی های زنده را از خانه خود و در هر کجای دنیا تماشا کنند. باشگاه های دیگری نیز از فوتبال در متاورس استقبال کرده اند که عبارتند از:

لیورپول

LFC Heroes Club  یک  مجموعه از NFT ها است که با ارائه دارایی های دیجیتال و دسترسی به جامعه بزرگتر، درها را به روی طرفداران LFC باز می کند تا بیشتر در بازی مشارکت کنند.  هر یک از 24 عضو تیم توسط یک کلکسیون NFT نشان داده شده است.

بارسلونا

اخیرا، رئیس باشگاه بارسلونا، خوان لاپورتا، برنامه‌ های باشگاه را برای ایجاد رمزارز، NFT و متاورس اختصاصی خود به منظور بقا در میان رقابت بیان کرد. 

در حال حاضر، باشگاه قصد دارد اولین NFT خود را به زودی راه اندازی کند.  در بیانیه‌ای که اخیراً منتشر شده، مشخص شد که بارسا با همکاری BCN Visuals یک «هنر دیجیتال سمعی و بصری ارزش هالیوود NFT» تولید کرده است.  همین ویژگی دارای مزایای تجربی VIP است که از نظر زیبایی‌شناختی لحظه ضربه و گل افسانه‌ ای یوهان کرایف در سال 1973 را بازسازی می‌ کند .

پاری سن ژرمن

در زمان انتقال لیونل مسی از بارسلونا به پاری سن ژرمن، مشخص شد که PSG نیز قصد دارد وارد صنعت NFT و متاورس شود.  این کار را با ثبت درخواست‌ های علامت تجاری که تعدادی از جنبه‌ ها را پوشش می‌ داد، انجام داده بود.  چند رسانه ای با پشتیبانی NFT،  لباس مجازی، تجهیزات ورزشی، لوازم الکترونیکی و غیره.

استقبال از این استادیوم ها چقدر خواهد بود؟

جدیدترین شرکت‌کنندگان در دنیای متاورس، باشگاه‌ های فوتبال هستند زیرا به دنبال راه‌ های جدیدی برای تعامل با هواداران خود و ارائه تجربه‌ ای کاملاً جدید به آن‌ ها می باشند، به خصوص در دنیای پس از کووید-19.   بنابراین استقبال از استادیوم فوتبال در متاورس مانند بازی های متاورسی بسیار زیاد است و دنیا متاورس همیشه در حال آپدیت شدن برای ارائه خدمات بهتر به کاربران خواهد بود.

متاورس های دارای وب 3.0، چندین فرصت نوآورانه را برای باشگاه های فوتبال باز می کنند تا با هواداران خود درگیر شوند و فرصت های بازاریابی جدیدی ایجاد کنند. ایجاد متاورس فرصت هایی را برای طرفداران ایجاد می کند تا با بازیکنان به صورت دیجیتالی تعامل داشته باشند.

مهم ترین امکانات این نوع استادیوم ها چیست؟

امکانات استادیوم فوتبال در متاورس

امکانات استادیوم فوتبال در متاورس هر چه بیشتر باشد، طرفداران بیشتری را جذب خواهد کرد. در نتیجه تیم های ورزشی می بایست در دنیا متاورس تعامل بیشتری با هواداران خود داشته باشند و برنامه های تفریحی و جذابی را در این فضا تعبیه کنند.

این امکانات می تواند شامل بازی های زنده، چیدن ترکیب بازیکنان دلخواه، انتخاب و ساخت آواتار های شخصی و … باشد.

شرکت در استادیوم فوتبال در متاورس چگونه است؟

برای ورود به استادیوم فوتبال در متاورس، کافیست وارد سایت stadiumverse شده و در آن عضو شوید. در آنجا می توانید تیم و آواتار های مورد علاقه خود را بسازید و بازی کنید یا بازی تیم های مورد علاقه خود را در بهترین شرایط تماشا کنید.

سوالات متداول

متاورس برای فوتبال جهانی چه معنایی دارد؟


متاورس اکنون برای گسترش رویداد های گذشته از بازی‌ های زنده به منظور پاداش دادن به طرفداران استفاده می‌ کند.  تیم‌ ها و ورزشکاران می‌ توانند در استادیوم‌ های دیجیتال در متاورس به‌طور زنده برای هواداران بازی داشته باشند.

متاورس در فوتبال چیست؟

جایی است که مخاطبان، در کنار بازیکنان و شرکای تجاری، می‌ توانند تخیل مجازی خود را برای خلق داستان‌ های جدید استفاده کنند. سازمان های ورزشی قبلاً این روش جدید تعامل با هواداران را اتخاذ کرده اند.

آیا اولین استادیوم در متاورس متعلق به منچسترسیتی است؟


بله. باشگاه منچسترسیتی، قرار است به اولین استادیوم فوتبال در متاورس تبدیل شود.  این باشگاه انگلیسی، با همکاری سونی، در حال کار بر روی ایجاد یک نسخه مجازی از استادیوم در متاورس است، یک جهان مجازی که مردم می توانند به عنوان آواتار های دیجیتالی آن را کشف کنند.

آینده استادیوم فوتبال در متاورس چگونه خواهد بود؟


آینده استادیوم فوتبال در متاورس، برای سازمان های ورزشی و بازیکنان بسیار روشن به نظر می رسد.  جهان‌ های دیجیتال جدید هنوز در حال ساخت هستند، اما به نظر می‌ رسد سازمان‌ های ورزشی قبلاً آنها را پذیرفته‌ اند.

استادیوم متاورس چیست؟


“Hublot Loves Football Metaverse Stadium”  یک فضای رویداد مجازی 360 درجه است که ورزش و هنر را با هم ادغام می کند و توسط MEIS طراحی شده  است.

آیا می توانید در متاورس فوتبال بازی کنید؟


بله. میلیون ها نفر آن را بازی می کنند، تماشا می کنند و در مورد آن صحبت می کنند.  اکنون،  تیمی از علاقه مندان مستقر در خارج از فرانسه یک لیگ فوتبال وب 3.0 ایجاد کرده اند  و  نام آن The Metaverse Football League است و در واقع بسیار جالب به نظر می رسد.  در MFL، کاربران تیم خود را می سازند و سپس آن را از طریق شبیه سازی بازی مدیریت می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها