عینک متاورس دانشنامه

قیمت عینک متاورس به همراه ویژگی ها و راهنمای خرید عینک متاورس

  • توسط apeman
  • 14 دقیقه

عینک متاورس چیست و دارای چه ویژگی ها و امکاناتی است؟ در این مقاله همراه ما باشید تا به صورت تخصصی بدین بحث پرداخته و تمام مطالب پیرامون آن را برایتان تحت پوشش قرار دهیم زیرا عینک metaverse یکی از تجهیزات مهم متاورس است که باید نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشید پس در نتیجه سایت تخصصی NFT را تا پایان این مقاله دنبال کنید.

عینک متاورس چیست؟

عینک متاورس چیست؟

در اولین قدم بهتر است تا به صورت کامل در مورد عینک متاورس صحبت کنیم و آن را به صورت کامل به شما معرفی کنیم که در همین رابطه می توان گفت عینک متاورسی در حقیقت یکی از مهم ترین تجهیزات متاورسی است که با نام های عینک های واقعیت افزوده و واقیعت مجازی نیز شناخته می شود و برای این ساخته شده است که بتوان با دنیای مجازی متاورس ارتباط برقرار کرد و بتوان راحت تر این دنیا را تجربه کرد و به اصطلاح به آن قدم گذاشت.

همان طور که گفته شد عینک metaverse همان عینک های vr و ar بوده ولی به نوعی ترکیب شده این دو است و یک مفهوم جدید را برای کاربران خلق کرده است. حال اگر در این مورد اطلاعات کمی دارید برخی از مفاهیم را برای شما شرح می دهیم تا قدرت ترکیب این دو را راحت تر درک کنید.

واقعیت مجازی (Virtual Reality) یا VR چیست؟ حال بهتر است تا اندکی راجب واقعیت مجازی صحبت کنیم که در همین رابطه می توان گفت به کاربران این قدرت را می دهد تا محیط های مجازی و غیرواقعی را ببینند و یا به عبارتی دیگر توسط این عینک ها اشیائی را مشاهده کنند که در دنیای واقعی وجود ندارد.

واقعیت افزوده (Augmented Reality) یا AR چیست؟ حال نوبت به معرفی واقعیت افزوده می رسد که می توان در مورد آن گفت ترکیب دنیای مجازی و واقعی توسط آن معنای جدیدی گرفته است و به نوعی عمیق تر شده است و می توان این طور گفت که چیزی را به دنیای واقعی اضافه کرده و به کاربران این اجازه را می دهد تا آن را مشاهده کنند در حالتی که وجود ندارد.

در یک نتیجه گیری کلی می توان در مورد این دو گفت که:

در واقعیت مجازی وقتی کاربر عینک را می‌ زند وارد یک دنیای دیگر شده و یک دنیای دیگر را می بینید ولی در واقعیت افزوده کاربر به صورت همزمان در حال مشاهده دنیای مجازی و واقعی است ولی اشیائی که در دنیای مجازی می بیند تنها در همان لحظه و توسط عینک قابل مشاهده بوده و به نوعی اشیا به دنیای واقعی افزوده می شوند.

در نهایت می توان گفت که عینک metaverse ترکیبی از این دو بوده و به نوعی توسط ترکیب واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، عینک متاورس خلق شده است و حتی در پی این ترکیب مفهوم جدیدی به نام واقعیت تر‌یبی خلق شده است. برای ارتباط برقرار کردن با این دنیا یعنی دنیای متاورس باید از این تجهیزات استفاده کنید و به نوعی ارتباط برقرار کردن بدون این تجهیزات به این راحتی ها امکان پذیر نیست.

عملکرد عینک metaverse تاکنون چگونه بوده است؟

عملکرد عینک metaverse تاکنون چگونه بوده است؟

حال در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر عملکرد عینک های متاورسی که می توان در این مورد گفت متاورس تاکنون پیشرفت بسیاری کرده است و نام خود را در این دنیا مطرح کرده است به گونه ای در تلاش است تا در زمان صرفه جویی کرده و همچنین این قابلیت را پدید آورد تا از فضای مجازی به صورت بهینه استفاده کنیم و تجربیات بهتری را در این زمینه کسب کنیم.

به همین دلیل نیز شرکت های بسیاری از این فرصت استفاده کرده تا در خلق این دنیای جدید نقش داشته باشند و به همین دلیل فعالیت های خودشان را به روش های مختلف در حوزه متاورس شروع کرده و حتی به ساخت تجهیزات متاورسی مانند عینک های متاورس روی آورده اند.

اما باید افزود که تجهیزاتی که در حال حاضر ساخته شده اند هنوز کامل نبوده و باید گفت که برای کامل شدن چیزی در حدود ۵ تا ۱۰ سال زمان لازم است. در مورد قیمت عینک metaverse باید اینطور گفت که هنوز فناوری جهان در حدی نیست که بتوانید این عینک را به صورت انبوه و با قیمتی مناسب‌ تولید کند و به همین دلیل قیمت این عینک در حال حاضر گران است و با یک سرچ ساده می توانید به قیمت های گوناگون آن دسترسی پیدا کنید.

همچنین باید گفت که وزن عینک های متاورسی ۱۰۰ گرم بوده که نسبت به سایر عینک ها مانند عینک های آفتابی ۲ تا ۴ برابر سنگین‌ تر هستند ولی با این حال احساس ناخوشایندی را به کاربر منتقل نمی کنند و هنوز مسیر آینده داری را برای بهبود و پیشرفت در پیش دارد.

عینک های هوشمند متاورسی این قابلیت را دارند تا محتوا را ضبط کنند اما تکنولوژی موجبر مورد نیاز کاربران را جهت تجربه حقیقی واقعیت افزوده ندارند. حال اگر می خواهید تا عینک متاورسی با تکنولوژی موجبر را بخرید باید هزینه سنگینی برای آن پرداخت کنید و به نوعی از توان مالی مردم بیشتر است و کاربرد سازمانی و شرکتی پیدا می کند.

جالب است که بدانید روزانه به تعداد شرکت هایی که می خواهند در متاورس و تجهیزات آن سرمایه گذاری کنند افزوده می شود اما باز هم نمی توان به این سرعت از متاورس به صورت عمومی استفاده کرد و باید به آن زمان داد.

این عینک ها دارای چه کاربرد هایی هستند؟

این عینک ها دارای چه کاربرد هایی هستند؟

در ادامه بهتر است تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله تا بدانیم که عینک های متاورسی دارای چه کاربرد هایی هستند و از آنان می توان در چه مواردی استفاده کرد که در همین راستا می توان گفت عینک های متاورسی تنها برای استفاده از فناوری متاورس نبوده و می توان در موارد دیگری نیز از آنان استفاده کرد و دارای کاربرد های مختلفی است که می توان از آنان استفاده کرد که در ادامه تمام آنان به شما معرفی خواهند شد. کاربرد های عینک های متاورسی عبارتند از:

شهربازی: یکی از کاربرد های این عینک در شهربازی بوده و اگر تا به حال به شهربازی رفته باشید حتما به چشم دیده اید که یکی از آیتم های سرگرمی عینک های متاورسی است که به عنوان عینک واقیعت مجازی نیز شناخته می شوند که معمولا در کنار این عینک ها از حسگر ها نیز استفاده می شود تا حس واقعی تری به بازیکن منتقل شود.

پلتفرم های متاورسی: همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین استفاده ها و کاربرد های عینک های متاورسی در پلتفرم های متاورسی است زیرا بسیار آسان و راحت می توان توسط آنان به دنیای متاورس وارد شد و از فعالیت در این دنیا نهایت لذت را برد.

حال برای این که از این محیط بیشترین استفاده و بیشترین حس را ببرید باید از حسگر ها و کنترلر ها نیز استفاده کنید. به طور کلی این قبیل از عینک ها دارای قیمت بالاتری بوده و برای خرید آنان باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. ولی یک نکته مهم وجود دارد و آن نیز این است که بدون عینک نیز می توانید از پلتفرم های متاورسی استفاده کنید و حتما داشتن عینک الزامی نیست ولی برای درک بهتر این‌ محیط بهتر است تا از عینک و تجهیزات متاورسی استفاده کنید و نهایت لذت را ببرید.

تماشای فیلم و سریال: در ادامه می رسیم به این کاربرد این عینک که می توان اشاره کرد شما می توانید توسط آن به تماشای فیلم و سریال های مورد علاقه خودتان بپردازید و با توجه به نوع عینک انتخابی با کیفیت های مختلف به تماشای فیلم و سریال مورد نظر بپردازید.

تماشای این موارد با این قبیل از عینک ها دارای حس و حالی جالب بوده و حتی برای این کار می توانید از هدست های موبایلی نیز استفاده کنید. برای خرید هدست های موبايلی نیازی نیست تا وسواس بالایی به خرج دهید زیرا تنها امکانی که در این قبیل از عینک ها وجود دارد تنها لنز می باشد. در نهایت باید گفت برای این که بخواهید از تماشای این فیلم ها و سریال ها نهایت لذت را ببرید باید هدست هایی با لنز کیفیت بالاتر را خریداری کنید.

بازی های متاورسی: در نهایت می رسیم به این کاربرد که می توان در مورد آن گفت شما برای بازی های متاورسی می توانید از عینک های متاورسی استفاده کنید و همچنین باید گفت که بازی های متاورسی این قابلیت را به کاربران داده اند تا بتوانند از عینک های متاورسی برای درک حس بهتر استفاده کنند.

آيا اين عینک‌ ها ضد آب هستند؟

آيا اين عینک‌ ها ضد آب هستند؟

در ادامه بهتر است تا بحث را اندکی تخصصی تر کرده و راجب آن صحبت کنیم که در همین راستا باید گفت گاهی این سوال مطرح می شود که آیا این عینک ها ضد آب هستند یا نه که در جواب باید گفت بله برخی از این عینک های متاورسی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که در برابر آب مقاوم باشند و به نوعی ضد آب باشند که برای یافتن آنان می توانید مشخصات عینک مورد نظرتان را بررسی کنید و در صورت ضد آب بودن آن را خريداري کنید و به نوعی می توان گفت که عینک های متاورسی دارای امکانات خوبی هستند و همه جوانب برای آنان در نظر گرفته شده است.

عینک متاورس را می توان به گوشی متصل کرد؟

عینک متاورس را می توان به گوشی متصل کرد؟

در ادامه این سوال مطرح می شود که آیا می توان این عینک ها را به گوشی متصل کرد یا نه که در جواب باید گفت بله این امکان وجود داشته و می توان عینک های متاورسی را به گوشی متصل نمود. اما برخی عینک ها نیز وجود دارند که تنها به گوشی متصل می شوند و نمی توان از آنان برای متاورس استفاده کرد که با نام هاي هدست های موبایلی نیز شناخته می شوند.

عینک متاورسی نیازمند سیستم کامپیوتری قدرتمند است؟

عینک متاورسی نیازمند سیستم کامپیوتری قدرتمند است؟

در ادامه این بحث مطرح می شود که آیا برای استفاده از عینک متاورسی باید سیستم‌ کامپیوتری قدرتمند داشت یا نه که در جواب می توان گفت بله کاربران برای این که از عینک متاورسی استفاده کنند و نهایت لذت را از محیط متاورس ببرند باید از سیستم کامپیوتری قدرتمند استفاده کنند.

در ادامه باید افزود یکی از قطعاتی که باید بسیار به آن توجه کنید کارت گرافیک سیستم کامپیوتری شماست و می توان گفت که به نوعی مهم ترین قطعه برای عینک متاورسی شماست. در نتیجه اگر می خواهید تا محیط متاورس را به معنای واقعی درک و حس کنید باید از یک سیستم کامپیوتری قدرتمند برای این کار استفاده کنید.

بهترین عینک متاورس کدام است؟

بهترین عینک متاورس کدام است؟

در ادامه قصد بر این داریم تا بهترین عینک های متاورس را برای شما معرفی کنیم که در همین راستا می توان گفت شرکت های زیادی در این راستا فعالیت کرده و عینک های گوناگونی را تولید کرده اند که هم اکنون نیز قابل دسترس و استفاده هستند ولی با این حال برند های معتبر و مطرحی بهترین عینک های متاورسی را تولید کرده اند که در بازار نیز موجود هستند که در ادامه به بهترین آنان اشاره می کنیم.

عینک متاورس HoloLens 2: این عینک متاورسی توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است که دارای وزن کمی بوده و دارای کيفيت بسیار بالایی است و تنها دارای یک عیب است و آن نیز قیمت بالای آن است که بسیاری از کاربران نمی توانند آن را خریداری کنند. توسط این عینک متاورسی به آسانی می توانید از دنیای واقعی که از طریق عینک می بینید به دنیای مجازی سوئیچ کنید.

عینک متاورس Magic Leap 1: در ادامه می رسیم به این عینک متاورسی که می توان در مورد آن گفت به فناوری پیشرفته صفحه نمایش و سنسور های حرفه ای مجهز بوده تا بدین وسیله بتوان با محیط ارتباط برقرار کرد. این عینک دارای وزنی پایین بوده و دارای کيفيت بالایی است و همچنین شیفت های طولانی نیز دارد. این عینک نیز دارای یک عیب است و آن نیز این است که ناحیه محدودی را پوشش می دهد.

عینک متاورس Lenovo Think Reality A3: این عینک همان طور که از نام آن پیدا است توسط شرکت لنوو ساخته شده است و به کاربران این قابلیت را می دهد تا محیط کاری شخصی خودشان را شخصی سازی کنند. کاربران این عینک می توانند تا آن را به سيستم عامل ویندوز لپتاپ متصل کرده و لنز های کمتری را جایگزین کنند. این عینک نیز دارای یک عیب است و آن هم این است که سیستم کامپیوتری که به آن متصل می شود باید دارای قدرت سی پی یو بالایی باشد و همچنین باید اشاره کرد که دارای قیمت بالایی است.

عینک متاورس Meta Quest 2: خب در ادامه می رسیم به این عینک که می توان در مورد آن گفت در دسته عینک های متاورسی قرار داشته و این نوع عینک متاورسی در تلاش است تا نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز برای متصل شدن به دنیای متاورس را فراهم سازد. این عینک متاورسی برای تمام کاربران در دسترس است و به دلیل دارا بودن قیمت مناسب همه می توانند آن را تهیه و از آن استفاده کنند.

همچنین نیازی نیست که سیستم کامپیوتری شما دارای سی پی یو قدرتمند باشد. کار کردن با این عینک متاورسی بسیار آسان بوده و با اپلیکیشن های مختلف و بازی های گوناگون سازگار و قابل اتصال است. این عینک نیز دارای برخی معایب است که می توان اشاره کرد که قابلیت های آن محدود است و رزولوشن آن نسبت به سایر عینک ها کمتر است. با تمام این موارد می توان گفت که ارزش خرید داشته و بهتر است تا این عینک metaverse را خریداری کنید.

عینک متاورس Valve Index: این عینک metaverse توسط شرکت HTC تولید شده است که بیشتر نام این شرکت را بخاطر گوشی های هوشمندش می‌شناسیم. این عینک نسبت به سری های قبلی خود دارای انعطاف پذیری بیشتری بوده و از نظر ابعاد و سایز نیز بهینه سازی شده است. این عینک با عینک های طبی سازگار بوده و می تواند به راحتی به گوشی های هوشمند متصل شود.

عینک متاورس Valve Index: در نهایت می رسیم به این عینک metaverse که می توان در مورد آن گفت دارای ابعاد بزرگتری بوده و دارای سنسور های مخصوصی است و به منبع تأمین برق و انرژی و کامپیوتر قدرتمند خارجی نیاز دارد. این عینک متاورسی صفحه نمایش LCD داشته و کیفیت نمایشگر آن با رزولوشن 1600 در 1440 است.

این عینک متاورسی با دو کنترلر به فروش می رسد که بر روی دست کاربر قرار گرفته و توسط دکمه های تریگر و آنالوگ می توان با دنیای مجازی ارتباط برقرار کرد. به جرات می توان گفت که این عینک یکی از بهترین عینک های متاورسی است که می توانید از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید عینک متاورس به ساده ترین روش

راهنمای خرید عینک متاورس به ساده ترین روش

زمان آن است تا نگاهی داشته باشیم بر این مسئله و بدانیم که عینک های متاورسی را به چه روش هایی می توان خرید که می توان گفت برای خرید عینک متاورس روش های زیادی وجود دارد که ما متداول ترین آنان را برایتان مطرح خواهیم کرد.

یکی از روش ها این است که به صورت حضوری به فروشندگان این تجهیزات مراجعه کرده و عینک متاورس و سایر تجهیزات را خریداری کنید ولی باید توجه کنید که تنها به فروشندگان معتبر در این زمینه مراجعه کنید تا تجهیزات اورجینال را در اختيار شما بگذارند و از خرید آن مطمئن باشید.

روش های دیگر مربوط به خرید های آنلاین می شوند که می توان گفت در یک روش شما می توانید خرید خودتان را از پیج های اینستاگرام معتبر انجام دهید و محصولات خودتان را از آنان تهیه کنید.

در روشی دیگر می توانید به وب سایت های فروشگاهی و ارائه دهنده این تجهیزات مراجعه کرده و سپس عینک مورد نظرتان را گزینش کنید و بعد از پرداخت مبلغ آن پس از گذشت چند روز عینک خودتان را دریافت کنید که خوشبختانه سایت های معتبر زیادی در ایران این تجهیزات را ارائه داده اند.

قیمت عینک متاورس چقدر است؟

در ادامه شاید برایتان این سوال مطرح شده باشد که قیمت عینک های متاورسی چقدر است که در جواب می توان گفت این عینک ها دارای تنوع بالایی بوده و بسیاری از شرکت ها انواع مختلفی از آن را تولید کرده اند و به همین جهت نیز دارای قیمت های مختلفی هستند و نمی توان یک قیمت واحد برای آنان بیان کرد ولی بهت است که بدانید طیف گسترده ای از این عینک‌ ها دارای قیمت بالایی هستند و تنها تعداد کمی قیمت به صرفه دارند که امیدوارم این مشکل در آینده رفع شود. با توجه به نوع خرید خودتان می توانید پرداخت های متفاوتی را انجام دهید که به عنوان مثال می توان به پرداخت کارت به کارت و درگاه بانکی و … اشاره کرد.

سوالات متداول

عینک متاورس چیست؟

عينک متاورس یکی از تجهیزات پروژه متاورس است که توسط آن می توانید دنیای متاورس را بهتر و راحت تر درک کنید.

بهترین عینک metaverse کدام است؟

عینک metaverse دارای تنوع بالایی است که در مقاله به صورت کامل آنان معرفی شدند.

آیا عینک های متاورسی ضد آب هستند؟

بله برخی از آنان دارای این قابليت هستند.

آیا برای استفاده از عینک متاورس باید یک سیستم کامپیوتری قوی داشت؟

بله برای استفاده از عینک metaverse باید از یک سیستم‌ کامپیوتری قوی استفاده کنید.

خرید عینک متاورسی چگونه است؟

برای خرید عینک متاورسی روش های زیادی وجود دارد که در مقاله به صورت کامل راجب آنان صحبت شد.

قیمت عینک های متاورسی چقدر است؟

عینک های متاورسی دارای قیمت های مختلف است که با توجه به نوع عینک مشخص می گردد ولی می توان گفت که در حال حاضر دارای قیمت بالا است.

آیا ایرانیان می توانند این عینک ها را خریداری کنند؟

بله می توانند خریداری کنند و هیچ محدودیتی از این باب وجود ندارد.

آیا می توان عینک های متاورسی را به صورت حضوری خریداری کرد؟

بله می توان این عینک ها را به صورت حضوری از فروشندگان معتبر خریداری کرد.

5/5 - (2 امتیاز)
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها