عروسی در متاورس دانشنامه

عروسی در متاورس چگونه است؟ + پلتفرم های برگزاری عروسی در متاورس

  • توسط apeman
  • 8 دقیقه

متاورس یک دنیای مجازی و ترکیبی از فناوری های بلاک چین، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. در این دنیا که کاربران به کمک آوتار ها با یکدیگر تعامل دارند، امکان برگزاری رویداد های مختلفی وجود دارد. یکی از عجیب ترین مراسم و رویدادی که در دنیای متاورس برگزار شده، عروسی در متاورس است. با این حال یک زوج آمریکایی توانستند برای اولین بار مراسم عروسی خود را در متاورس برگزار نمایند. در این مقاله قصد داریم در مورد عروسی در متاورس صحبت کرده و با حواشی و ویژگی های آن بیشتر آشنا شویم. در ادامه همراه ما و وب سایت تخصصی nft باشید.

برگزاری عروسی در متاورس ممکن است؟

برگزاری عروسی در متاورس ممکن است؟

در ابتدای این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که برگزاری عروسی در متاورس ممکن است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این اتفاق در متاورس صورت گرفته و انجام آن غیر ممکن نیست. با پیشرفت های صورت گرفته در زمینه بلاک چین و تکنولوژی واقعیت مجازی، رویدادهای مختلفی نظیر برگزاری جلسات کاری و عروسی در متاورس محقق گردیده است.

همان طور که در مقدمه این نوشته گفته شد اولین بار یک زوج آمریکایی توانستند مراسم عروسی خود را در متاورس برگزار نمایند. آن ها علت این کار را شیوع بیماری کرونا دانستند و تصمیم گرفتند آن را در متاورس و آنلاین برگزار کنند. در ادامه مقاله به صورت کامل به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا برای برگزاری عروسی در متاورس به آواتار نیاز است؟

حال در این بخش نوبت به بررسی سوال آیا برای برگزاری عروسی در متاورس به آواتار نیاز است؟ می رسد. در جواب باید گفته شود همان طور که می دانید کاربران برای تعامل با یکدیگر در دنیای متاورس نیاز به استفاده از آواتار های مخصوص به خود را دارند.

در نتیجه هر یک از مهمانان عروسی و عروس و داماد آواتار مختص به خود را داشته و از آن استفاده می کنند. در ازدواج و عروسی زوج هندی گروهی به نام ترادیورس ساخت این آوتار ها را بر عهده داشتند. این آواتار ها به صورت توکن های غیر قابل معاوضه یا ان اف تی ساخته شده و کاربران باید آن را خریداری کنند.

اولین عروسی در متاورس چگونه برگزار شد؟

اولین عروسی در متاورس چگونه برگزار شد؟

در این قسمت به بررسی اولین عروسی در متاورس پرداخته و با چگونگی برگزار آن آشنا می شویم. همان طور که گفته شد اولین بار یک زوج آمریکایی توانستند مراسم عروسی خود را در متاورس برگزار نمایند. این زوج آمریکایی با نام های کندیس هرلی و رایان هرلی در اوایل سال 2022 میلادی ( بهمن ماه سال قبل) تصمیم به برگزاری عروسی خود در متاورس گرفتند.

با وجود این که این زوج در سال 2008 از طریق سایت های مجازی با یکدیگر آشنا شده بودند و 14 سال از ازدواج رسمی آن ها می گذشت. کندیس و رایان تصمیم به انجام این مراسم گرفتند.

آن ها برای این کار از یک گروه حقوقی به نام رز (Rose Law Group) برای رسمی کردن ازدواجشان کمک گرفتند. این عروسی در پلتفرم Decentraland (دیسنترالند) با بیش از 2 هزار کاربر برگزار گردید. گروه حقوقی رز قرار داد هایی برای شناسایی دارای ها و هویت دیجیتالی این زوج را ایجاد کردند.

آوتار هایی گوناگونی در این پلتفرم ساخته شد. این آوتار ها برای هر یک از مهمانان عروسی و عروس و داماد آواتار ایجاد شد. مکان این عروسی مربوط به یکی از املاک متاورسی موجود در پلتفرم Decentraland (دسترالند) بود. این مکان مشابه یک تالار عروسی و در یک شهر کوهستانی پیاده سازی شده بود. با این حال این عروسی و پلتفرم Decentraland (دسترالند) با مشکلاتی نیز رو به رو شد که در بخش های بعدی به طور مفصل در مورد صحبت خواهیم کرد.

عروسی دیگری نیز حدودا همزمان با عروسی زوج آمریکایی در متاروس انجام گرفت. این عروسی متاورسی مربوط به یک زوج هندی با نام های “دینش اس‌ پی”(Dinesh SP) و “جاناگاناندینی راماسوامی” (Janaganandhini Ramaswamy) بود.

آن ها پیش از ازدواجشان در متاورس در یکی از روستاهایی قبیله ای در تامیل نادو ازدواج کرده بودند. با این حال آن ها نیز تصمیم به برگزاری مراسم عروسی خود در متاورس گرفتند. آن ها علت این کار را شیوع بیماری کرونا دانستند و تصمیم گرفتند آن را در متاورس و آنلاین برگزار کنند.

گروه حقوقی رز قرارداد هایی برای شناسایی دارای ها و هویت دیجیتالی این زوج را ایجاد کردند. در این مراسم از تم هاگوارتز برای پذیرایی استفاده شد. علت انتخاب این تم این بود که هر دو نفر طرفدار هری پاتر بودند. در ازدواج و عروسی زوج هندی گروهی به نام ترادیورس ساخت این آوتار ها را بر عهده داشتند.

این آواتار ها به صورت توکن های غیر قابل معاوضه یا ان اف تی ساخته شده و کاربران باید آن را خریداری کنند. برای ساخت این آواتار ها حدود یک ماه زمان گذاشته شده بود. برگزاری این مراسم در یک مکان ساحلی صورت گرفت.

این عروسی در کدام پلتفرم متاورس برگزار شد؟

حال در این بخش نوبت به پاسخ این سوال می رسد که این عروسی در کدام پلتفرم متاورس برگزار شد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت همان طور که در بخش معرفی اولین عروسی در متاورس نیز بیان شد عروسی زوج آمریکایی در پلتفرم Decentraland (دسنترالند) با بیش از 2 هزار کاربر برگزار گردید.

این پلتفرم از جمله پلتفرم های شاخص و بزرگ در زمینه متاورس به حساب می آید و دارای پیشینه خوبی است. در این پلتفرم امکانات مختلفی مانند خرید و فروش زمین ها و نیز اقدام به ساخت و ساز آن و کسب درآمد به روش های مختلف وجود دارد.

این پلتفرم دارای یک ارز دیجیتال مختص خود به نام مانا است. برای استفاده از این پلتفرم می توانید از کیف پول هایی مانند متامسک بهره برده و با آن وارد دنیای متاورس شوید. با این حال این عروسی و پلتفرم Decentraland (دسنترالند) با مشکلاتی نیز رو به رو شد که در بخش های بعدی به طور مفصل در مورد صحبت خواهیم کرد

عروسی زوج هندی نیز توسط پلتفرم Polygon برگزار شد. این پلتفرم بر روی شبکه اتریوم قرار گرفته است و قبلا با نام بلاک چین متیک فعالیت می کرد. بایننس و کوین بیس از این پلتفرم پشتیبانی می کنند. در این پلتفرم نیز امکانات مختلفی مانند خرید و فروش زمین ها و نیز اقدام به ساخت و ساز آن و کسب درآمد به روش های مختلف وجود دارد. برای استفاده از این پلتفرم می توانید از کیف پول هایی مانند تراست ولت و متامسک بهره برده و با آن وارد دنیای متاورس شوید. ین پلتفرم دارای یک ارز دیجیتال مختص خود به نام متیک است.

ایده برگزاری این عروسی از کجا آمد؟

ایده برگزاری این عروسی از کجا آمد؟

در پاسخ به این سوال که ایده برگزاری این عروسی از کجا آمد؟ باید گفت همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم این زوج ها علت این کار را شیوع بیماری کرونا دانستند و تصمیم گرفتند آن را در متاورس و آنلاین برگزار کنند. با این کار تعداد زیادی از آشنایان و دوستان این زوج توانستند در مراسم آن ها به صورت مجازی شرکت کنند. این عروسی با شرکت بیش از 2 هزار کاربر برگزار شد.

مهم ترین ویژگی برگزاری این مراسم در متاورس چیست؟

حال در ادامه بهتر است در مورد مهم ترین ویژگی برگزاری عروسی در متاورس صحبت کنیم. در پاسخ به این سوال که مهم ترین ویژگی برگزاری عروسی در متاورس چیست؟ باید گفت ویژگی های زیادی در مورد این موضوع وجود دارد که عبارتند از:

  • عدم وجود محدویت های مکانی و فیزیکی
  • برگزاری مراسم با شرکت کنندگان بسیار بیشتر ( نسبت به دنیای واقعی)
  • کاهش هزینه های مراسم مانند خرید لباس، مکان برگزاری و غیره
  • عدم محدودیت در برگزاری به علت شیوع کرونا

آیا قوانینی برای برگزاری عروسی متاورسی وجود دارد؟

در پاسخ به بررسی قوانین عروسی در متاورس باید گفت تاکنون چارچوب و قانونی در خصوص برگزاری عروسی در متاورس ارائه نشده است. در نتیجه قانونی بودن این نوع برگزاری باید مورد بررسی قرار گیرد. این موضوع هنوز به صورت رسمی در دنیای واقعی مورد پذیرش قرار نگرفته است.

همچنین برگزاری مراسم عروسی در متاورس با روش سنتی قابل مقایسه نیست و به اندازه روش سنتی آن لذت بخش و خاطره انگیز نخواهد بود.

مشکلات برگزاری عروسی متاورسی چه بود؟

حال در این قسمت به بررسی مشکلات برگزاری عروسی در متاورس می پردازیم. همان طور که گفته شد ین عروسی و پلتفرم Decentraland (دسترالند) با مشکلاتی نیز رو به رو شد. این پلتفرم نتوانست حجم زیاد کاربران در این مراسم را کنترل و مدیریت کند.

همچنین به گفته برخی از کاربران آواتار داماد برای مدتی از بین رفته و قابل مشاهده نبوده است. از دیگر مشکلات این عروسی این بود که تعدادی از هدایای در قالب ان اف ای پس از مدتی اعلام شدند.

تصاویر و فیلم های عروسی متاورسی را از کجا مشاهده کنیم؟

در بخش پایانی در پاسخ به این سوال که تصاویر و فیلم های عروسی متاورسی را از کجا مشاهده کنیم؟ باید گفت برای مشاهده تصاویر و فیلم های عروسی متاورسی می توانید از شبکه های اجتماعی مختلف یا سرچ کردن در گوگل کمک بگیرید. در ادامه مقاله پیشنهادی قیمت عینک متاورس را بخوانید.

سوالات متداول

ایده برگزاری این عروسی از کجا آمد؟

این زوج علت این کار را شیوع بیماری کرونا دانستند و تصمیم گرفتند آن را در متاورس و آنلاین برگزار کنند.

این عروسی در کدام پلتفرم متاورس برگزار شد؟

این عروسی در پلتفرم Decentraland (دسنترالند) با بیش از 2 هزار کاربر برگزار گردید.

عروس و داماد متاورسی اهل چه کشوری بودند؟

این زوج اهل کشور آمریکا بودند.

امتیاز دهید
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها