توکن‌ های غیرمثلی فیلمی توکن های nft

توکن‌ های غیرمثلی فیلمی

با ورود ان اف تی ها به دنیای بلاک چین تحولی بزرگ در زمینه هنر دیجیتال به وجود آمده است. این فناوری به فروش بیشتر در زمینه های مختلف کمک کرده و باعث درآمدهای چند میلیون دلاری برای آن ها شده است. یکی از صنایعی که در حال استفاده از توکن های غیر قابل تعویض یا ان اف تی ها است، صنعت سینما و فیلم سازی می باشد. همان طور که می دانید این صنعت قدمتی بیش از صد سال داشته و ادغام آن با دنیای بلاک چین و استفاده از ان اف تی ها در آن باعث رشد این صنعت عظیم می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد توکن‌ های غیرمثلی فیلمی یا همان Film NFT صحبت کرده و با دلایل اهمیت آن و پروژه های مطرح در این زمینه آشنا شده و به بررسی آینده آن بپردازیم. تا پایان همراه وب سایت ان اف تی چیست باشید.

آشنایی با توکن‌ های غیرمثلی فیلمی

آشنایی با توکن‌ های غیرمثلی فیلمی

در ابتدای این مقاله قصد داریم به معرفی توکن‌ غیرمثلی فیلمی پرداخته و با تاریخچه آن آشنا شویم. پس از ورود ان اف تی ها به صنایعی مانند نقاشی و عکاسی، نوبت به دنیای سینما رسید تا از این تکنولوژی برای رشد و کسب درآمد بیشتر خود استفاده کند.

این توکن ها به پیدا کردن سرمایه گذار برای ایده فیلم ها به تهیه کنندگان کمک می کند و مخاطبان قادر به کسب درآمد از فروش این فیلم ها خواهند بود. همچنین مخاطبان برای تامین مالی آثاری که به آن علاقه دارند به هنرمندان محبوب خود کمک خواهند کرد.

در نتیجه مالکان توکن های غیر مثلی فیلمی از حقوق انحصاری فیلم تولید شده بهره مند خواهند بود و می توانند توکن ها را در مرحله تولید فیلم خریداری کنند. با این کار مالکان این توکن ها قادر به همراهی فیلم سازان در مراحل تولید فیلم هستند و به تیم تولید خواهند پیوست. با استفاده از این روش طرفداران سهمی از سود فروش این فیلم ها به دست می آورند.

با توکن کردن تصاویر مربوط به فیلم ها و پیش فروش به عنوان ان اف تی به تامین سرمایه در صنعت فیلم سازی کمک خواهد شد. توکن‌ های غیرمثلی فیلمی باعث ارتباط و ادغام صنعت فیلم سازی و دنیای توکن های بلاک چین شده است. با سرمایه گذاری در فیلم های مورد علاقه و وفاداری به فیلم و فیلم سازهای محبوب، کاربران قادر به کسب سود و درآمد خواهند بود.

دلایل اهمیت توکن های غیرمثلی فیلمی

حال در ادامه مباحث بخش قبل به بررسی دلایل اهمیت توکن های غیر قابل تعویض فیلمی می پردازیم. همان طور که گفتیم این توکن ها به پیدا کردن سرمایه گذار برای ایده فیلم ها به تهیه کنندگان کمک می کند و مخاطبان قادر به کسب درآمد از فروش این فیلم ها خواهند رسید. همچنین مخاطبان برای تامین مالی آثاری که به آن علاقه دارند به هنرمندان محبوب خود کمک خواهند کرد.

برای مثال فیلمی با نام Antara اولین فیلم هالیوودی می باشد که توانسته است سرمایه موردنیاز خود را از طریق فروش ان اف تی ها جذب نماید. موضوع این فیلم زندگی نامه یک جنگجوی عرب است و خریداران آن توانستند از سود 50 میلیون دلاری فروش آن بهره ببرند.

همچنین می توان از 80 درصد سود سهام گذاری و کشت سود در زمان تولید بهره مند شد. با استفاده از این روش طرفداران سهمی از سود فروش این فیلم ها به دست می آورند. همچنین به فیلم سازان این امکان داده می شود تا شکل جدیدی از کمپین های تبلیغاتی حول محور فیلم ها شکل داده شده و جوامع جدید ساخته شود.

پروژه‌های مطرح توکن‌ غیرمثلی فیلمی کدامند؟

پروژه‌ های مطرح توکن‌ غیرمثلی فیلمی کدامند؟

در این بخش برخی از فیلم های مطرح هالیوودی که از توکن های غیرمثلی استفاده نموده اند و از آن ها برای سرمایه گذاری یا کسب درآمد کمک گرفته اند را مورد بررسی قرار می دهیم.

فیلم ددپول ۲ (Deadpool2)

NFT ها به عنوان منبعی برای تبلیغ فیلم مورد استفاده قرار می گیرند و NFT های مورد علاقه طرفداران در زمان انتشار کاهش می یابند. به عنوان مثال برای فیلم Marvel’s Deadpool ۲ ان اف تی های اختصاصی به طور خاص برای کسانی که بلیط تماشای فیلم در سینما ها را خریداری کرده بودند، عرضه شد.

این موضوع به طور مستقیم باعث افزایش استقبال تماشاگران و فروش بیشتر فیلم شد. علاوه بر این NFT ها پتانسیل زیادی در دنیای ابرقهرمانی دارند همانطور که می توان کلیپ ها و تصاویر JPEG اسپایدرمن را مشاهده کرد.

استقبال تماشاگران از ابر قهرمان ها از مدت ها پیش به خصوص در مورد مارول و دی سی، موضوع مهمی در میان طرفداران بود و در حال حاضر رکورد فروش و درآمدزایی را در بین فیلم های هالیوودی دارد.

کراپوپولیس (Krapopolis) و ویوله (Vuele)

غول رسانه ای آمریکایی فاکس از راه اندازی زیرمجموعه NFT خبر داد و در عین حال خبر از یک مجموعه مبتنی بر بلاک چین داد. به گفته یکی از اعضای هیئت مدیره فاکس کارگردان ریک و مورتی و نیز شرکت اندربی اینترتینمنت، وظیفه تولید یک مجموعه به نام کراپوپولیس  (Krapopolis) را دارند.

این مجموعه قرار است اولین مجموعه انیمیشنی باشد که به طور کامل روی بلاک چین قرار می گیرد. قرار است اندربای انترتینمنت با یک شرکت بلاک چین فین تک به نام CryptoWorks Inc هم کاری کند و اولین برنامه نمایش و توزیع فیلم با نام VUELE را راه اندازی کند.

VUELE به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق عضویت در این پلتفرم، به جمع آوری، تماشا و کسب درآمد از فیلم های انحصاری و محدود بپردازند.

سریال انیمیشنی گربه‌ های استونر (Stoner Cats)

علاوه بر عناوین خاص و مستندها، توکن های غیرمثلی فیلمی در دنیای انیمیشنی نیز حضور دارند. قسمت های مختلف سریال انیمیشنی گربه‌ های استونر (Stoner Cats) به صورت توکن درآمده و به مبلغی حدود 8.4 میلیون دلار به فروش رسید.

نکته جالب در مورد توکن های این سریال فروش قسمت های در کمتر از 40 دقیقه بود و نشان دهنده استقبال مردم از توکن های غیرمثلی فیلمی می باشد.

فیلم داستانی‌ جنگجوی عرب ( Antara )

همان طور که در بخش های قبلی نیز گفته شد Antara اولین فیلم هالیوودی می باشد که توانسته است سرمایه مورد نیاز خود را از طریق فروش ان اف تی ها جذب نماید. موضوع این فیلم زندگی نامه یک جنگجوی عرب است و خریداران آن توانستند از سود 50 میلیون دلاری فروش آن بهره ببرند.

همچنین می توان از 80 درصد سود سهام گذاری و کشت سود در زمان تولید بهره مند شد. با استفاده از این روش طرفداران سهمی از سود فروش این فیلم ها به دست می آورند.

کلود لانزمن: اشباح شوآ (Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah)

مستند نامزد اسکار ۲۰۱۶، Cloude Lanzmann: Spectrum of the Shoah اخیرا به یک NFT تبدیل شده است. اگرچه این مستند در ابتدا از شبکه اچ بی او پخش شده بود اما امکان خرید دیجیتال یا فیزیکی به صورت عمومی و برای همه مردم وجود نداشت. در بازار رمزارزها هر کدام از نسخه های اولیه این توکن به ارزش ۳۷۵،۰۰۰ دلار فروخته شدند.

راهنمای خرید Film NFT

راهنمای خرید Film NFT

حال در این بخش نوبت به بررسی راهنمای خرید توکن‌ های غیرمثلی فیلمی می رسد. برای خرید این توکن ها از پلتفرم های معتبر و مختلفی می توان استفاده نمود. برای این کار از پلتفرم های Vuele و Cineverse و کیف پول های مناسب به نام های کوین بیس، تراست ولت یا متامسک باید استفاده کرد.

ابتدا رمز ارز را از طریق کیف پول خریداری کرده و سپس با اتصال کیف پول مورد نظر به پلتفرم خرید ان اف تی فیلم، اقدام به خرید توکن غیر مثلی فیلمی نمایید.

آینده توکن‌ های غیرمثلی فیلمی چگونه رقم خواهد خورد؟

در پایان این مقاله در پاسخ به این سوال که آینده nft های فیلمی چگونه رقم خواهد خورد؟ باید گفت با توجه به موارد ذکر شده در بخش های قبلی و مزایایی که گفته شدند آینده خوبی در انتظار این توکن ها می باشد و نقش های مختلفی را در صنعت فیلم سازی ایفا خواهند کرد.

این توکن ها به پیدا کردن سرمایه گذار برای ایده فیلم ها به تهیه کنندگان کمک می کند و مخاطبان قادر به کسب درآمد از فروش این فیلم ها خواهند بود. همچنین مخاطبان برای تامین مالی آثاری که به آن علاقه دارند به هنرمندان محبوب خود کمک خواهند کرد.

سوالات متداول

پروژه‌ های مطرح توکن‌ غیرمثلی فیلمی کدامند؟

فیلم ددپول 2، سریال انیمیشنی گربه‌های استونر (Stoner Cats)، کراپوپولیس (Krapopolis) و ویوله (Vuele) و …

اهمیت توکن های غیرمثلی فیلمی در چیست؟

این توکن ها به پیدا کردن سرمایه گذار برای ایده فیلم ها به تهیه کنندگان کمک می کند و مخاطبان قادر به کسب درآمد از فروش این فیلم ها خواهند بود.

خرید Film NFT چگونه است؟

برای خرید این توکن ها باید از پلتفرم ها و کیف پول امن باید استفاده نمود.

امتیاز دهید
mahdi parsa

mahdi parsa

از سال 2022 به طراحی NFT می پردازم. پژوهش های من در زمینه ان اف تی ها را می توانید از سایت تخصصی NFTCHIST دنبال کنید.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها