پروژه متاورس دبی دانشنامه

معرفی پروژه متاورس دبی و اهداف آن

  • توسط apeman
  • 9 دقیقه

متاورس در یک سال اخیر یکی از موضوعات پرطرفدار در بین فعالان حوزه بلاک چین بوده است. دنیای متاورس که سعی دارد دنیای واقعی را شبیه سازی کند، پروژه های مختلفی در آن ساخته شده است. یکی از پروژه ها در مورد پیاده سازی نقشه شهر دبی می باشد. این پلتفرم به نوعی یک پروژه منحصر به فرد در زمینه متاورس محسوب می شود زیرا اولین پروژه شبیه سازی نقشه یک شهر است. در این پروژه نقشه کامل شهر دبی پیاده سازی شده است. در این مقاله قصد داریم در مورد متاورس دبی و به طور کلی ویژگی های آن صحبت کنیم تا بیشتر با آن آشنا شویم. در ادامه همراه ما و وب سایت تخصصی nft باشید.

پروژه متاورس دبی چیست؟

پروژه متاورس دبی چیست؟

در ابتدا قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که پروژه متاورس دبی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت همان طور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، این پلتفرم یک پروژه متاورسی منحصر به فرد است که هدف از ایجاد آن پیاده سازی نقشه کامل شهر دبی می باشد.

در این پروژه امکانات مختلفی مانند خرید و فروش ان اف تی ها، خرید و فروش زمین و املاک و موارد دیگر وجود خواهد داشت. طبق گفته وب سایت مربوط به این پلتفرم هدف از این پروژه ترکیب قابلیت ها و زیر ساخت های پیشرفته با بلاک چین و توکن های ان اف تی است.

در این پروژه سعی شده تا حد امکان مناطق دیدنی شهر دبی با کمترین تغییر و بیشترین جزئیات و شباهت پیاده سازی و توسعه داده شود. در این پلتفرم 220 هزار بلوک زمین وجود دارند که کاربران امکان خرید و فروش آن ها را خواهند داشت. برای خرید و فروش زمین در این پروژه نیاز به استفاده از یک کیف پول خواهید داشت که در بخش های بعدی به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

طبق گفته ولیعهد دبی یک هدف بلند مدت 5 ساله برای این پروژه در نظر گرفته شده است. این پروژه قصد دارد در ِآینده 40 هزار شغل مجازی ایجاد کرده و 4 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی را افزایش دهد. دبی هم اکنون میزبان شرکت های متاورسی مختلفی می باشد و این شرکت حدود 500 میلیون دلار کمک برای این اقتصاد شهر در نظر گرفته اند.

با این کار دبی موفق به پرورش استعداد ها و سرمایه گذاری برای جذب توسعه دهندگان و کاربران این پلتفرم ها خواهد شد. چند نمونه از شرکت هایی که برای سرمایه گذاری و همکاری در این پروژه اعلام همکاری کرده اند را عنوان می کنیم.

برای مثال شرکت Damac Group قصد دارد تا در متاورس شهر هایی را ایجاد کند. شرکت دیگری با نام  Thumbay نیز اعلام کرده می خواهد یک بیمارستان متاورسی را با هدف مشاوره های پزشکی به کاربران ارائه دهد. شرکت های سرشناس و بزرگی مانند بایننس و  FTX نیز مجوز فعالیت در شهر دبی را اخذ نموده اند.

ویژگی های پروژه متاورس دبی چیست؟

در این قسمت نوبت به بررسی ویژگی های پروژه متاورس دبی می رسد. همان طور که گفته شد که این پروژه اولین شهر متاورسی می باشد که در آن امکانات مختلفی مانند خرید و فروش ان اف تی ها، خرید و فروش زمین و املاک و موارد دیگر وجود خواهد داشت. از ویژگی های دیگر این پروژه وجود 220 هزار بلوک است که به کاربران امکان معامله آن ها را می دهد. سایر این ویژگی ها در ادامه آورده شده اند که به آن می پردازیم.

  • جستجو خرید از انواع فروشگاه های مجازی
  • دانشگاه و رویداد های دیگر
  • شرکت در سخنرانی های آنلاین و شبیه سازی شده
  • قابلیت همکاری به کمک چند دستگاه
  • خرید یک فضا برای تبلیغات در شهر مجازی
  • درخواست ویزا و مجوزهای کسب و کار
  • استفاده از فناوری های نوظهور مانند وب 3
  • برخورداری از یک واحد پولی متاورس

واحد پولی متاورس دبی چیست؟

حال در این بخش از مقاله به بررسی واحد پولی متاورس دبی خواهیم پرداخت. در پاسخ به این سوال که واحد پولی متاورس دبی چیست؟ باید گفت واحد پولی در نظر گرفته برای متاورس دبی Hex نام دارد. هر واحد Hex به میزان 100 دلار بایننس می باشد.

در متاورس محدودیت پرداخت وجود دارد که به همین اندازه یعنی 100 دلار بایننس است. در نتیجه برای خرید زمین و دیگر پرداختی ها باید به این محدودیت دقت نمود. در این پلتفرم در حال حاضر خرید و فروش های زیادی به کمک این واحد پولی صورت گرفته است و کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. طبق گفته کاربران بازار های nft در آینده دچار تحولاتی خواهد و مشکلات شبکه بلاک چین اتریوم را حل خواهد نمود.

آینده این پروژه چگونه پیش بینی می شود؟

آینده این پروژه چگونه پیش بینی می شود؟

در ادامه مباحث نوبت به بررسی این سوال که آینده این پروژه چگونه پیش بینی می شود؟ خواهد رسید. در پاسخ به این سوال دلایل مختلفی را در بخش های قبلی به صورت کلی عنوان کردیم. همان طور که گفته شد این پروژه به دلیل امکانات منحصر به فردی که دارد مورد توجه شرکت های متاورسی و دیجیتالی بزرگی قرار گرفته است. در بخش معرفی نیز بیان شد که این پروژه یک برنامه 5 ساله را در نظر گرفته است تا 40 هزار شغل مجازی ایجاد کرده و 4 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی را افزایش دهد.

طبق گفته بلومبرگ شهر دبی قصد دارد تا استانداردهایی جامع را برای توسعه و ساخت یک پلتفرم ایمن ارائه دهد تا عموم افراد جامعه توانایی استفاده از آن را داشته باشند. هدف ولیعهد و دولت این است تا در 5 سال اینده شرکت های بلاک چینی را 5 برابر کند.

خرید زمین در متاورس دبی چگونه است؟

حال در این بخش نوبت به بررسی نحوه خرید زمین در متاورس دبی خواهد بود. همان طور که در بخش های قبل نیز بیان کردیم در این پلتفرم 220 هزار بلوک زمین وجود دارد که کاربران امکان خرید و فروش آن را خواهند داشت. برای خرید و فروش این زمین ها لازم است مراحلی طی شوند.

در ابتدا لازم است از یک کیف پول مانند متامسک استفاده شود و سپس آن را به زنجیره BSC متصل کنیم. سپس انتخاب زمین مورد نظر را انجام دهیم. در نظر داشته باشید برای این کار باید از واحد پولی این پروژه استفاده کرد.

سرمایه گذاری دبی در متاورس چه تاثیری بر این پروژه دارد؟

سرمایه گذاری دبی در متاورس چه تاثیری بر این پروژه دارد؟

در پاسخ به این سوال که سرمایه گذاری دبی در متاورس چه تاثیری بر این پروژه دارد؟ در بخش های قبل نیز اشاره کردیم که این شهر به جهت برخورداری از زیر ساخت ها و امکانات متعدد توانسته سرمایه گذاری مناسبی را در خصوص این پروژه انجام دهد.

دبی هم اکنون میزبان شرکت های متاورسی مختلفی می باشد و این شرکت حدود 500 میلیون دلار کمک برای این اقتصاد شهر در نظر گرفته اند. با این کار دبی موفق به پرورش استعداد ها و سرمایه گذاری برای جذب توسعه دهندگان و کاربران این پلتفرم ها خواهد شد.

این پروژه یک برنامه 5 ساله را در نظر گرفته است تا 40 هزار شغل مجازی ایجاد کرده و 4 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی را افزایش دهد. هدف ولیعهد و دولت این است تا در 5 سال اینده شرکت های بلاک چینی را 5 برابر کند.

بهترین کیف پول برای متاورس دبی کدام است؟

حال در پایان به این سوال پاسخ داده می شود که بهترین کیف پول برای متاورس دبی کدام است؟ همان طور در بخش راهنمای نحوه خرید زمین در متاورس دبی نیز گفته شد، برای خرید زمین در این پروژه باید از یک کیف پول استفاده کرده و سپس آن را به زنجیره BSC متصل کنیم. برای این کار گزینه های زیادی وجود اما شاید بهتری کیف پول در این خصوص کیف پول متامسک می باشد.

سوالات متداول

خرید زمین در متاورس دبی چگونه است؟

در ابتدا لازم است از یک کیف پول مانند متامسک استفاده شود و سپس آن را به زنجیره BSC متصل کنیم. سپس انتخاب زمین مورد نظر را انجام دهیم. در نظر داشته باشید برای این کار باید از واحد پولی این پروژه استفاده کرد.

واحد پولی متاورس دبی چیست و چند دلار است؟

واحد پولی در نظر گرفته برای متاورس دبی، Hex نام دارد. هر واحد Hex به میزان 100 دلار بایننس می باشد. در متاورس محدودیت پرداخت وجود دارد که به همین اندازه یعنی 100 دلار بایننس است.

ویژگی های پروژه متاورس دبی چیست؟

جستجو و خرید از انواع فروشگاه های مجازی، دانشگاه و رویدادهای دیگر، شرکت در سخنرانی های آنلاین و شبیه سازی شده، قابلیت همکاری به کمک چند دستگاه، خرید یک فضا برای تبلیغات در شهر مجازی، درخواست ویزا و مجوزهای کسب و کار، استفاده از فناوری های نوظهور مانند وب 3، برخورداری از یک واحد پولی متاورس

پروژه متاورس دبی چیست؟

ین پلتفرم یک پروژه متاورسی منحصر به فرد است که هدف از ایجاد آن پیاده سازی نقشه کامل شهر دبی می باشد. در این پروژه امکانات مختلفی مانند خرید و فروش ان اف تی ها، خرید و فروش زمین و املاک و موارد دیگر وجود خواهد داشت. طبق گفته وب سایت مربوط به این پلتفرم هدف از این پروژه ترکیب قابلیت ها و زیر ساخت های پیشرفته با بلاک چین و توکن های ان اف تی است.

آینده این پروژه چگونه پیش بینی می شود؟

این پروژه یک برنامه 5 ساله را در نظر گرفته است تا 40 هزار شغل مجازی ایجاد کرده و 4 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی را افزایش دهد.

امتیاز دهید
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها