وایت لیست nft آموزش nft

نحوه قرار گرفتن در وایت لیست nft با آموزش کامل

 • توسط apeman
 • 12 دقیقه

وایت لیست nft چیست؟ در این مقاله قصد بر این داریم تا راجب وایت لیست nft صحبت کرده و تمام مطالب پیرامون آن را برای شما شرح دهیم تا نسبت به آن اطلاعات دقیق تری داشته باشید زیرا nft در دنیای امروزی دارای ارزش فراوان بوده و نباید آن را دست کم گرفت پس همراه ما باشید تا پا به دنیای nft و آینده nft بگذارید.

 • در صورت تمایل برای کسب مشاوره nft بر روی لینک کلیک کنید.
وایت لیست nft چیست؟

وایت لیست nft چیست؟

خب در ابتدا و بعد از گذشت بحث های اولیه کم کم وارد بحث اصلی شده و Whitelist nft را برای شما شرح خواهیم داد که در همین راستا می توان گفت در دنیای امروزی تیم های بسیاری در حوزه nft شروع به کار کرده اند و nft ها را ساخته و مجموعه های nft را ایجاد کرده اند که شما و سایر کاربران می توانید بعد از این که این nft ها به صورت عمومی عرضه شدند برای خرید آنان اقدام کرده و ان اف تی مورد نظرتان را خریداری کنید.

اما جالب است که بدانید این nft ها را می توانید قبل از عرضه عمومی نیز خریداری کنید و برای این کار باید در وایت لیست پروژه nft قرار بگیرید. در ادامه می توان گفت وقتی که یک مجموعه nft معرفی می شود تا زمان انتشار آن یک وقفه طولانی وجود دارد که تیم خالق آن تلاش می کند تا در این وقفه تبلیغ برای nft خود را انجام داده و بازاریابی nft را به بهترین شکل انجام دهد.

حال در این زمان افراد علاقه مند به لیست توکن های nft معرفی شده بعد از کسب اطلاعات لازم در مورد آنان برای پیش خرید آنان‌ ‌اقدام کرده و عملیات پیش خرید را انجام‌ می‌ دهند. در ادامه در قالب یک‌ نکته مهم بهتر است که بدانید هر کسی نمی تواند برای پیش خرید این توکن‌ های اقدام کند و تنها کسانی می توانند برای پیش خرید اقدام کنند که توسط تیم سازنده تایید شده باشند.

در ادامه باید افزود کاربرانی که تایید می شوند در یک دسته بندی و گروه vip تحت عنوان و لیست nft قرار می گیرند. در ادامه می توان افزود که کاربرانی که در این لیست قرار می گیرند نسبت به سایر افراد دارای اولویت بالا تری برای خرید nft هستند و این قابلیت در اختیار آنان قرار داده شده است تا قبل از عرضه عمومی nft مورد نظر را پیش خرید کنند.

خب در ادامه بد نیست تا معنی است لغت را مورد بررسی قرار دهیم که در دنیای فناوری اطلاعات و امنیت سایبری، وایت لیست به معنی مجاز و ایمن بودن بوده ولی در دنیای ارزهای دیجیتال و nft این معنی دستخوش تغییر شده و معنی دیگری می دهد که اندکی قبل تر به آن اشاره شد.

خب در ادامه بد نیست که‌ نگاهی دقیق تر داشته باشیم بر این موضوع که می توان گفت Whitelist nft در حقیقت یک لیست از کاربران دارای اولويت و حامیان اصلی توکن‌ است که این توانایی را دارند تا قبل از عرضه عمومی توکن آن را در بهترین زمان خرید NFT خریداری کنند.

در ادامه می توان افزود که شباهت این لیست دقیقا مانند شباهت به یک لیست vip بوده که فقط افراد خاصی می‌توانند از خدمات ویژه آن استفاده کنند که در واقع با نگاهی تخصصی‌ تر می توان گفت که در حقیقت آدرس های متقاضی خرید توکن ان اف تی در مرحله پیش فروش و قبل از عرضه عمومی بوسیله تیم خالق توکن nft انتخاب و تایید می شوند. در ادامه بهتر است که بدانید تمام پروژه های nft دارای وایت لیست نيستند و این مورد تنها به تیم توسعه دهنده آن و تیم خالق آن بستگی دارد.

چگونه در وایت لیست nft قرار بگیریم؟

چگونه در وایت لیست nft قرار بگیریم؟

می خواهید تا در وایت لیست nft یک پروژه nft قرار بگیرید؟ چه باید کنید؟ در همین راستا می‌ توان گفت که برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که از سمت تیم خالق nft تعیین می گردد که عبارتند از:

 • انجام قرعه کشی
 • برگزاری مسابقات مختلف
 • راه‌اندازی چالش
 • عضو شدن در گروه دیسکورد
 • و …

در ادامه‌که با این روش ها آشنا شدید باید گفت که بیشتر توسعه دهندگان nft روش چهارم را انتخاب می کنند یعنی عضو شدن در گروه دیسکورد که در ادامه می توان گفت در حقیقت اشخاص باید عضو گروه شبکه اجتماعی دیسکورد شوند و سپس در ادامه مراحلی که مشخص شده است را طی کنند تا در دسته وایت لیست nft قرار بگیرند.

در حالت کلی در گروه های دیسکورد از اشخاص علاقه مند درخواست می شود که تعدادی از دوستان خودشان را به گروه دعوت کرده و گروه را تبلیغ کنند و در ادامه بقیه مراحل را به اتمام برسانند. پس از این کار در وایت لیست nft قرار گرفته و می توانید nft مورد نظر را پیش خرید کنید.

موارد استفاده از وایت لیست nft چیست؟

موارد استفاده از وایت لیست nft چیست؟

خب در ادامه بد نیست تا نگاهی داشته باشیم بر این‌مسئله و بدانیم که موارد استفاده از وایت لیست nft چیست و چرا برخی از تیم‌ های توسعه دهنده برای یک پروژه nft دست به ایجاد Whitelist nft می زنند که در ادامه می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

شناسایی میزان تقاضا برای NFT

خب در این رابطه می‌ توان گفت که Whitelist nft به تیم توسعه دهنده کمک می کند تا بدانند که وضعیت بازار و تقاضا برای خرید توکن nft چگونه است و در چه حدی قرار دارد. در یک کلام‌ می‌توان گفت که اگر تعداد بالایی از کاربران برای حضور پیدا کردن در وایت لیست nft اعلام آمادگی کنند یعنی تقاضا برای آن nft نیز بالا است.

پاداش به اعضای وفادار و متقاضیان علاقه‌ مند

در ادامه می‌ توان گفت که این لیست به این تیم‌ توسعه دهنده کمک می‌کند تا متقاضیان واقعی را پیدا کرده و به متقاضیان واقعی و علاقه مند پاداش بدهند و کاربران وفادار زیادی را به سمت خود بکشند. حال این پاداش چگونه است؟ این پاداش بدین صورت است که کاربران با هزینه کمتری توکن ها را بخرند و یا کارمزد پایین تری را پرداخت کنند و …

بهبود رشد جامعه NFT

وایت لیست در حقیقت یک موقعیت است که کمک می کند تا یک پروژه nft بیشتر و بهتر رشد کند و حتی دیده شود و حتی ارتباط بهتر با کاربران بگیرد و در حقیقت یک استراتژی به نظر می رسد که راه را هموار تر می سازد و مسیر را برای رشد یک nft در سرعت بالاتر آماده می سازد.

کمک به کاهش هزینه کارمزد انجام معاملات NFT

خب در ادامه‌ می رسیم به بحث بسیار مهم کارمزد که در همین راستا می توان افزود وایت لیست باعث می شود تا برای انجام‌ دادن معاملات هزینه گس بسیار کمتری پرداخت کنید که این مسئله باعث می شود تا ان اف تی بسیار زودتر و بهتر به فروش برسد و همچنین باعث می شود که کاربران برای خرید nft تمایل بیشتری پیدا کنند.

مزایای وایت لیست nft چیست؟

مزایای وایت لیست nft چیست؟

مزایای وایت لیست nft چیست؟ در ادامه مطالب بد نیست تا به این بحث وارد شده و بدانیم که چرا باید به وایت لیست nft وارد شد و مزایای وارد شدن به Whitelist nft چیست که در همین رابطه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترس پذیری راحت تر و آسان تر و حتی ارزان تر به nft ها
 • پرداخت کارمزد پایین تر و اجتناب از پرداخت کارمزد های بالا تر در تراکنش ها
 • دسترس پذیری سریع‌ تر و زودتر به NFT قبل از عرضه عمومی
 • کسب سود بیشتر توسط خرید NFT
 • Airdrops
 • قرار گیری در لیست حامیان پروژه
 • برخی امتیازات دیگر که تیم توسعه دهنده مشخص می‌ کند.

در ادامه باید گفت با توجه به داده های کسب شده از سایت اپن سی کسانی که توسط وایت لیست nft خریداری کرده اند تا ۷۵/۷ درصد سود بیشتری را به جیب زده اند.

معایب وایت لیست nft چیست؟

در بالاتر با برخی از مزایای وایت لیست آشنا شدید و حال در ادامه بد نیست تا نگاهی داسته باشیم بر معایب وایت لیست nft و بدانیم که چه مشکلاتی را بوجود آورده است که عبارتند از:

 • برهم زدن توازن بازار
 • به سرقت بردن توکن‌ ها و حتی خود پروژه
 • کلاهبرداری از کاربران با ایجاد پروژه‌های NFT تقلبی
 • و …

سوالات متداول

آیا وایت لیست nft مفید است؟

این کار هم دارای مزایا است و هم معایب که در مقاله به صورت کامل‌ راجب آنان صحبت شد.

وایت لیست nft چیست؟

منظور از وایت لیست nft گروهی از کاربران هستند که قبل از عرضه عمومی می توانند nft مورد نظر را پیش خرید کنند.

روش ورود به Whitelist nft چگونه است؟

در این‌خصوص به صورت کامل در مقاله توضیح داده شد ولی در حالت کلی برای این کار باید اول از سمت تیم‌توسعه دهنده nft تایید شوید.

آیا با بهره گیری از Whitelist nft می توان سود را افزایش داد؟

بله با بهره گیری از وایت لیست nft می توان سود حاصل از خرید nft را افزایش داد.

آیا کلاهبرداری توسط وایت لیست ممکن است؟

بله ممکن است با سواستفاده از وایت لیست توسط کلاهبرداران، کلاهبرداری صورت گیرد که برای جلوگیری از آن باید به دقت عمل کرد.

1/5 - (1 امتیاز)
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها