سرقت nft آموزش nft

سرقت NFT چگونه انجام می شود؟‌ + روش های افزایش امنیت

  • توسط apeman
  • 10 دقیقه

سرقت nft چگونه رخ می دهد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا به این مسئله به صورت کامل تر پرداخته و بدانیم که چگونه اقدامات جلوگیری از سرقت nft را انجام دهیم پس در ادامه همراه ما باشید تا نگاهی دقیق تر داشته باشیم بر این موضوع تا بخشی از آینده nft باشیم.

سرقت nft ممکن است؟

سرقت nft ممکن است؟

شاید برایتان این سوال مطرح شده باشد که آیا سرقت nft امکان پذیر است یا نه که در جواب متاسفانه باید گفت که بله nft امکان به سرقت رفتن را دارد و باید برای جلوگیری از سرقت nft اقداماتی را انجام داد که در ادامه بیشتر راجب آنان صحبت خواهیم کرد.

در ادامه باید اشاره کرد که به روش های مختلفی ممکن است که nft شما سرقت شود که باید به نکات امنیتی در این خصوص توجه کرده و به عنوان مثال نباید رمز های عبور خودتان را و یا عبارت مخفی کیف پول خودتان را به اشتراک بگذارید حتی با یک نفر! در ادامه لازم به ذکر است که بدانید رایانه ها نیز در معرض خطر بوده و نباید رمز های خودتان را نیز در دستگاه های دیگر و حتی رایانه مخفی کنید.

مهم ترین روش های جلوگیری از سرقت nft

مهم ترین روش های جلوگیری از سرقت nft

حال در ادامه باید روش هایی را برای شما مطرح کنیم تا بدین وسیله بتوانید از nft خودتان محافظت کنید و از سرقت nft در امان بمانید که در ادامه می توان گفت برای جلوگیری از سرقت nft چند راه وجود دارد که در ادامه برای شما ذکر خواهند شد که عبارتند از:

محافظت از رمز عبور: رمز عبور از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از آن به شدت محافظت کنید و حتی نباید آن را با هیچ کسی به اشتراک بگذارید زیرا از تمام دارایی های شما محافظت می کند و حتی آن را نباید در کامپیوتر و سایر دستگاه ها نیز نگهداری کنید زیرا مورد حمله قرار می گیرند و امنیت ندارند.

محافظت از عبارت مخفی کیف پول: این مورد نیز مانند مورد قبلی دارای اهمیت فراوان بوده و لذا باید از آن به شدت محافظت شود زیرا به عنوان یک نگهبان قدرتمند برای کیف پول شما عمل می کند. آن را با هیچ کس به اشتراک نذاشته و حتی نباید در سایر دستگاه ها و کامپیوتر شخصی نیز نگهداری کنید زیرا همواره مورد حمله قرار می گیرند.

لینک های نامعتبر: گاهی شده است که برای شما لینک های نامعتبری ارسال گردد و منبع آن نیز ناشناخته باشد و حال برای این مورد چه باید کرد که در ادامه می توان گفت نباید بر روی لینک هایی که به آنان اعتماد ندارید کلیک کنید و در ادامه لازم به ذکر است که بدانید اگر بر روی یک لینک کمک کردید و یک تراکنش را نیز توسط کیف پول خودتان تایید کردید این امکان وجود دارد که تمام سرمایه و دارایی شما از دست برود.

صفحه نمایش: در ادامه می رسیم به این بحث که باید راجب آن گفت نباید صفحه نمایش خودتان را با هیچ شخص و یا حتی شرکتی به اشتراک بگذارید زیرا این خواسته تنها و تنها فقط یک کلاهبرداری است و اگر شخصی و یا شرکتی به شما یک چیز عالی را پیشنهاد کرد به احتمال زیاد آن یک کلاهبرداری است.

احراز هویت ۲ عاملی: این مورد یکی از نکات امنیتی بوده و باید آن را حتما برای پلتفرم ها و دستگاه های خودتان فعال کنید زیرا یک لایه امنینی به شمار آمده و مانع از نفوذ هکر ها و کلاهبرداران می شود.

کیف پول سخت افزاری: در ادامه می توان گفت که کیف پول سخت افزاری از مهم ترین موارد برای امنیت کامل بوده و می توان توسط آن امنیت بالایی را برای خود ایجاد کرد و اگر در دسته افرادی هستید که از nft ها به صورت بلند مدت نگهداری می کنید بهتر است تا برای نگهداری از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. ذخیره سازی در کیف پول های سخت افزاری به صورت آفلاین انجام شده و داده ها کمتر در معرض حمله هکر ها قرار می گیرند.

تحقیقات: در رابطه با این مورد می توان گفت که قبل از این که برای خرید nft اقدام کنید بهتر است تا در مورد پلتفرم آن، سازنده آن و .‌‌.. تحقیق کنید تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید.

آیا کاربران ایرانی در معرض خطر سرقت nft قرار دارند؟

آیا کاربران ایرانی در معرض خطر سرقت nft قرار دارند؟

حال این سوال پیش می آید که آیا سرقت nft برای کاربران ایرانی نیز رخ می دهد یا نه که در جواب می توان گفت بله به طور کلی سرقت nft برای کل کاربران nft رخ خواهد داد و همه باید نکات امنیتی موجود برای آن را رعایت کنند. در ادامه می توان افزود که اگر در این حوزه یعنی رعایت نکات امنیتی هیچ اطلاعی ندارید می توانید به راحتی با کمک گرفت از تیم های nft ایرانی و حتی مشاوره nft این قبیل از تیم ها اطلاعات لازم را کسب کرده و بدین وسیله دست به اقدامات لازم زده و امنیت nft خودتان را تضمین نمایید.

اخبار و گزارشات سرقت ان اف تی را از کجا پیگیری کنیم؟

اخبار و گزارشات سرقت ان اف تی را از کجا پیگیری کنیم؟

در ادامه شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که خبر های سرقت nft را از کجا مشاهده کنیم که در همین رابطه می توان افزود برای مشاهده گزارشات مربوط به این موضوع می توانید از پیج های اینستاگرام موجود اطلاعات را دریافت کنید و یا این که با یک سرچ ساده در اینترنت به این خبر ها دسترسی پیدا کنید و از وب سایت های خبری فعال در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کنید.

دلیل سرقت ان اف تی توسط هکر ها چیست؟

شاید برایتان جالب باشد و بخواهید بدانید که چرا سرقت nft صورت می گیرد و چرا برخی از هکر ها به دنبال nft های دیگران هستند که در همین رابطه می توان افزود امروزه nft ها دنیای جدیدی از هنر های دیجیتالی را برای ما نمایان کرده اند و باعث شده است تا برخی بسیار برای خرید nft اقدام کنند و حتی از آثار هنری nft کسب درآمد کنند زیرا توسط روش های جذاب و متنوعی می توان کسب درآمد دلاری از nft را انجام نمود و در ادامه نیز می توان افزود که توسط nft ها می توان فعالیت های سرمایه گذاری را انجام داد و با توجه به قیمت بالای آنان سرمایه گذاری در nft یکی از پر سود ترین سرمایه گذاری ها به شمار می رود. به طور کلی هرجا که حجم بالایی از تراکنش ها و پول وجود داشته باشد هکر ها نیز وجود دارند و از این محل ها به نفع خود استفاده می کنند.

تاکنون چقدر nft به سرقت رفته است؟

بد نیست تا در ادامه بحث به این موضوع بپردازیم و بدانیم که تاکنون چقدر nft به سرقت رفته است که در جواب می توان گفت تاکنون چیزی در حدود بیش از ۱۰۰میلیون دلار توکن nft در یک سال گذشته به سرقت رفته است. با توجه به این رقم می توان فهمید که آمار بسیار وحشتناک بوده و باید بهترین روش های امنیتی را در نظر گرفت.

برای بازگردانی nft های سرقت شده پاداش در نظر گرفته شده است؟

همان طور که دیده اید حجم سرقت nft بسیار بالا است و nft های زیادی سرقت شدت است که در ادامه می توان افزود برای بازگردانی این nft ها پاداش هایی در نظر گرفته شده است و مبالغ متفاوتی نیز برای این کار وجود دارد که در خبرگذاری ها و سایت های مربوطه جزئیات آن قابل مشهود است. در ادامه نیز می توان گفت که برای جلوگیری از ضرر های بیشتر باید نکات امنیتی را توسط بهترین روش ها رعایت کرد تا زیان بیشتری بر فرد وارد نشود.

Nft ها توسط چه کسانی به سرقت می روند؟

Nft ها توسط چه کسانی به سرقت می روند؟

حال این سوال مطرح می شود که سرقت nft توسط چه کسانی انجام می شود که در ادامه می توان گفت سرقت nft تنها توسط هکر ها صورت می گیرد زیرا این سرقت حالت نفوذ به سیستم داشته و این کار تنها توسط هکر ها انجام می شود پس در نتیجه اگر سرمایه شما در فضای آنلاین می باشد به شما پیشنهاد می کنیم تا از تمام اقدامات امنیتی استفاده کرده تا با ایجاد لایه های امنیتی از دارایی خودتان محافظت کنید.

سوالات متداول

سرقت nft توسط چه کسانی صورت می گیرد؟

توسط هکر ها و نفود گران.

آیا برای بازگردانی nft های سرقت شده پاداش‌ در نظر گرفته شده است؟

بله پاداش هایی در نظر گرفته شده است.

برای جلوگیری از سرقت nft چه کارهایی را باید انجام داد؟

اقدامات جلوگیری از سرقت nft به صورت کامل در مقاله معرفی شدند.

سرقت nft انجام می شود؟

بله سرقت nft همیشه صورت می گیرد.

خبر های سرقت nft را از کجا مشاهده کنیم؟

خبرگزاری ها و سایت های مربوطه.

5/5 - (2 امتیاز)
apeman

apeman

اولین سایت تخصصی NFT را در سال 2022 به تاسیس کردم. هدف ما گسترش دانش در حوزه توکن های غیرمثلی است.

0 نظر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها